Splav Malý Dunaj

Splav Malého Dunaja je najobľúbenejší a najvyhľádavanejší splav na Slovesnku. Vďačí tomu najmä peknou prírodou a kľudným charakterom, takže je vhodný naozaj pre každého. Splavovať ho môžete ako krátky splav na 2 hodiny ukončený napríklad v Jelke pri vodnom mlyne, alebo ho môžete splaviť celý, čo je výlet asi na 5 dní. Na tejto trase dlhej 128km nájdete 4 vodné mlyny, 6 kempov, krásnu prírodu a nespočetne veľa „divokých táborísk“.

Vydajte sa s partiou na splav ktorého tempo si určujete sami. Zabezpečíme vám vodácku výstroj, poradíme trasu a zabezpečíme dopravu.

Malý Dunaj

1-dňový splav
Jednodňový splav Malého Dunaja organizujeme pravidelne každú sobotu a každu nedelu, keď je vhodné počasie a keď sa prihlási min. 6 účastníkov. Ráno vydávame lode od 9:30 do 11:00 vo Vrakuni. Dáme lode podľa objednávky, dôkladnú inštruktáž pádlovania, výklad trasy a krásnu prírodu si už nerušene užívate sami. Na trase nie je žiaden náročný úsek a hravo ho zvládnu aj úplní začiatočníci. Kto chce máť úplné istotu, máme pre neho možnosť zviazať kanoe do neprevrátiteľného katamaránu, alebo 9 miestny nafukovací raft. Na trase je množstvo zaujímavostí, jedna prenáška, má 18 km a hravo ju zvládnete za 5 hodín pokľudného pádlovania.

Trasa 1 denného splavu Vrakuňa - Tomášov

Trasa 1 denného splavu Vrakuňa – Tomášov

2-dňový splav
Zoberte rodiny a priateľov na víkendový splav na dva dni! Vyrazíte rovnako z Vrakune, večer zatáboríte na táborisku na rozľahlej lúke pri obci Vlky a drubý deň pokračujete do Jejky. V piatok poobede Vás vyzdvihneme v Jelke pri vodnom kolovom mlyne a dopravíme naspäť do Vrakune. Trasa na každý deň je dlhá okolo 20km a je na približne 5 hodín pohodového pádlovania.

Trasa 2 denného splavu Vrakuňa – Jelka

Splav s deťmi:
Voda a deti to jednoducho ide dokopy! Naváhajte na splav zobrať svoje ratolesti! Naše stabilné plastové kánoe sú určené pre 2-3 osoby, čo v praxi znamená, že sa do nich zmestia 2 dospelí a (maximálne) 2 deti do 10 rokov.

Ceny splavov:
Cena je za požičanie lode, kompletnej výstroje vrátane vodotesných sudov, dôkladnej inštruktáže a dopravy lodí. Jednoducho sa postaráme úplne o všetko, vy už iba splavujete. Ceny sú podľa typu lode:

 • Canoe – Najoblúbenejšia a najvhodnejšia loď na Malý Dunaj používame plastové nepotopiteľné stabilné kanoe Samba a ľahké laminátové kanoe. Kanoe určená pre 2 dospelých pádlerov. V lodi je prídavná sedačka pre deti (maximálne 2 deti) a miesto na batožinu. Loď nie je určená pre 3 dospelých. Všetky sa dajú spojiť do neprevrátiteľného katamaránu, čím sa stáva plavba úplne bezstarostná.
  Cena canoe s komplet výbavou a dopravou – 30€/deň
 • Raft – nafukovacie plavidlo pre 5 až 7 ľudí. Je pomalší ako kanoe, ale priestrannejší. Osvedčil sa najmä na pomalé kľudné plavby s deťmi, kedy máme všetkých pokope a tak isto pre partie, ktoré sa chú nechať iba unášať a sem- tam potiahnúť .
  Cena raftu s komplet výbavou a dopravou – 75€/deň
  Splav Dunaj, raft
 • Jednomiestny kajak –  Kajak je naozaj športové plavidlo s ktorým sa dobre hltajú km, ale je aj dostatočne stabilné a má priestranné vodotesné komory. Výborný je pre individualistov, športovcov a tiež na doplnenie pre partiu ak vás je nepárny počet
  Cena jednomiestneho kajaku s komplet výbavou a dopravou – 25€/deň

Doprava účastníkov:
Dopravu osôb vieme momentálne zabezpečovať v obmedzem režime. Dopravu osôb riešime kyvadlovo po skončení splavu. Na 1-denných splavoch zväčša vozíme iba šoférov a na viac-denných splavoch všetkých účastníkov.
Príplatok k splavu za dopravu: 3€/osoba.

Termíny:
– každá sobota –
štart medzi 10:00 a 11:00 vo Vrakuni 1-denných a 2-denných splavov. Večer vyzdvihneme v Tomášove tých, čo končia 1 denný splav.
– každá nedeľa –  štart medzi 10:00 a 11:00 v vo Vrakúni. Večer vyzdvihneme tých, čo končia 1 denný splav v Tomášove a tých, čo končia 1 denný v Jelke.
– pondelok až piatok – individuálny splav – pri požičaní minimálne 6 lodí Vám zabezpečíme splav individuálne, stačí nás iba kontaktovať.

Obsadenosť najbližšie víkendy: 

sobota 5.9. voľné iba rafty a nafukovacie kanoe nedeľa 6.9. obsadené
sobota 12.9.  voľné nedeľa 13.9. obsadené
sobota 19.9.  voľné nedeľa 20.9. obsadené
sobota 26.9.  voľné    
sobota 3.10.  voľné    
sobota 10.9.  voľné    

Prečo ísť na splav Malého Dunaja s nami:
– bezpečnosť – každý dostane certifikovanú plávaciu vestu, kanoe vieme zviazať do neprevrátiteľného katamaránu, máme dostatok viest aj pre tých najmenších.
– individuálny prístup –  pomôžeme vám naplánovať trasu, poradíme dobré, nie veľmi známe miesta. Vždy sa snažíme maximálne sa časovo prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Individuálne splavy robíme pri objednávke min. 6 lodí.
– možnosť splavovať na morskom kajaku – nazaj TOP, odporúčame aspoň raz vyskúšať.
– zabezpečujeme aj kompletnú dopravu.

Nie je to to pravé čo ste hľadali? Tak skúste náš TOP Večerný splav Dunaja z Hainburgu do Bratislavy! Je to vhodný splav aj pre úplných začiatočníkov, prúd Dunaja nás unesie aj sám a počas splavu sa môžeme kedykoľvek schladiť v rieke.

Chcem isť na splav Malého Dunaja!

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným