Splav Malý Dunaj

Splav Malého Dunaja je najobľúbenejší a najvyhľádavanejší splav na Slovesnku. Vďačí tomu najmä peknou prírodou a kľudných charakterom, takže je vhodný naozaj pre každého. Splavovať ho môžete ako krátky splav na 2 hodiny ukončený napríklad v Jelke pri vodnom mlyne, alebo ho môžete splaviť celý, čo je výlet asi na 5 dní. Na tejto trase dlhej 128km nájdete 4 vodné mlyny, 6 kempov, krásnu prírodu a nespočetne veľa „divokých táborísk“.

Vydajte sa s partiou na splav ktorého tempo si určujete sami. Zabezpečíme vám vodácku výstroj, poradíme trasu a zabezpečíme dopravu.

Malý Dunaj

Obľúbené krátkych splavov:
Bratislava (Vrakúňa) – Nová Dedinka (2hod.)
Jelka Ister – Jelka mlyn (2 hod.) – najvyhľadávanejšia trasa, končí na pekenej lúke s mlynom ako stvorenej na piknik.
Jelka mlyn – rekreačné stredisko Madarasz (3 hod.)

Trasy (etapy) celodenných splavov:
1. deň: Bratislava (Vrakúňa) – Tomášov
2. deň: Tomášov – Jelka mlyn
3. deň: Jelka mlyn – Tomášikova
4. deň: Tomášikovo – Topoľníky
5. deň: Topoľníky – Kolárovo
Každá etapa má cca 25km, zvládnuť sa dá za 5-8 hodín a končí v kempe, alebo na táborisku.

Ceny splavov:
Ak sa chystáte na splav Malého Dunaja, ponúkame Vám dve možnosti:

1.) Splavujete sami – na splav nikoho nepotrebujete, zabezpečíme vám iba lode a dopravu, poradíme vám pri výbere trasy. Jednou jazdou jedným mikrobusom vieme odviezť 10 kanoí a 8 pasažierov, takže buď vás povozíme všetkých, alebo vám odvezieme iba šoférov. Ceny sú podľa cenníka požičovne lodí. Cenu pre vašu partiu a aktuálnu dostupnosť vám dáme vedieť obratom, stačí nám napísať mail, alebo zavovať. Kontakty nájdete tu. Platí, že pri vačších skupinách cena takéhoto splavu vychádza cca 10 – 20€ na osobu na jeden deň splavovania.

2.) Splav zabezpečíme na komplet – na splav vás dovezieme, aj odvezieme a zabezpečíme vodáckych inštruktorov po celý čas splavu. Tento splav je ideálny ako teambuiding. Môžete si byť istý, že sa nikomu nič nestane a poradíme si aj s neplavcami, či malými deťmi.
Cena takéhoto splavu je 30€/osobu vrátane dopravy účastníkov.

Na čom splavujeme:

  • canoe – používame plastové nepotopiteľné stabilné kanoe Samba a ľahké laminátové kanoe. Všetky sa dajú spojiť do neprevrátiteľného katamaránu, čím sa stáva plavba úplne bezstarostná.
  • raft – nafukovacie plavidlo pre 6 až 9 ľudí. Je pomalší ako kanoe, ale priestrannejší. Osvedčil sa najmä na pomalé kľudné plavby s deťmi, kedy máme všetkých pokope a tak isto na teambuildingy s inštruktorom v rafte.Splav Dunaj, raft
  • morské kajaky – jednomiestne a dvojmiestne s vodotesnými komorami. Morský kajak je naozaj športové plavidlo s ktorým sa dobre hltajú km, ale je aj dostatočne stabilné a má priestranné vodotesné komory.

Prečo ísť na splav Malého Dunaja s nami:
– bezpečnosť – každý dostane certifikovanú plávaciu vestu, kanoe vieme zviazať do neprevrátiteľného katamaránu, máme dostatok viest aj pre tých najmenších.
– individuálny prístup – pomôžeme vám naplánovať trasu, poradíme dobré, nie veľmi známe miesta. Vždy sa snažíme maximálne sa časovo prispôsobiť požiadavkám zákazníka.
– možnosť splavovať na morskom kajaku – nazaj TOP, odporúčame aspoň raz vyskúšať.
– zabezpečujeme aj kompletnú dopravu.

Nie je to to pravé čo ste hľadali? Tak skúste náš TOP Večerný splav Dunaja z Hainburgu do Bratislavy! Je to vhodný splav aj pre úplných začiatočníkov, prúd Dunaja nás unesie aj sám a počas splavu sa môžeme kedykoľvek schladiť v rieke.

Chcem nezáväznú kalkuláciu!

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným