Vogalonga

Ako ti znie, že sa môžeš sám alebo v partii bezstarostne plaviť Benátkami? Táto možnosť je k dispozícii iba raz ročne počas Vogalongy, inak je to zakázané. Tak neváhaj a prezri si Benátky z hladiny romantických kanálov na kajaku.

A teraz niečo podrobnejšie. Ak nevieš čo je Vogalonga, tak si môžeš prečítať niečo o tejto jedinečnej akcii na ktorej sa schádzajú ľudia z celého sveta. Celá Vogalonga je dlhá 30km a je potrebné si k tomu prirátať približne 14km pre dostavenie sa na štart a po skončení späť do kempu. Budeme totiž ubytovaní v kempe Fusina.

Vogalonga
Cestou na a z Vogalongu budeme prechádzať nádherným pohorím rakúských Álp

Vôbec nie je podmienkou absolvovať celú trasu a viete si ju podstatne skrátiť a pritom si užívať neopakovateľnú atmosféru naďalej. Napríklad pri pohári vína na ostrove Murano, kým prejde celá hlavná flotila. Nikde nie je ani napísané, že sa musíte zúčastniť štartu Vogalongy. Môžete si spraviť individuálny program na celú sobotu a nedeľu a objavovať zákutia Benátok.

Kajakovať kanálmi Benátok je inak prísne zákazané pod hrozbou vysokej pokuty. Jediný čas kedy to je možné, je práve počas konania Vogalongy.

Dôležité info

  • Počet osôb na zájazd je obmedzený
  • Prihláste sa čím skôr, hlavne keď chcete ubytovanie v chatkách. Väčšinou sú vypredané už v januári/februári
  • Ak ste ešte nesedeli v morskom kajaku, vôbec nevadí, ale určite odporúčame s nami absolvovať pár lekcií , alebo pár splavov.

Termín: 6. – 9. jún 2025

Program

Piatok ráno odchod o 9:00. Cestou si dáme obed a do kempu v Benátkach prídeme podvečer.

V sobotu sa jemne rozpádlujeme, navštívime Benátky a záleží na vzájomnej dohode či bude ďalší program spoločný alebo individuálny. Cestu z kempu do Benátok absolvujeme všetci spoločne, začiatočníkov doučíme potrebné zručnosti pre pádlovanie medzi ostatnými lodiami. Spoločne prídeme na registráciu, dáme rozchod na 2 hodiny a dohodneme sa na ďalšom programe. Zvyšok soboty je úplne voľný program a môžete objavovať Benátky a tí čo sa neboja, môžu s nami navštíviť priľahlé ostrovy a okúpať sa na pláži Lido. Tento deň zvykneme napádlovať približne 25km – ak ideme aj na pláž Lido.

V nedeľu je štart Vogalongy o 09:00 ráno*. To znamená o niečo skoršie vstávanie a prepádlovanie z kempu do Benátok – 7km – cca 1 hodina. Kto absolvuje celú scénickú trasu Vogalongy – 30km, treba prirátať trasu na štart 7km a späť 7km, spolu napádluje za tento deň 45km. V poobedňajších hodinách táto akcia končí, vrátime sa do kempu, večer spoločne pokecáme a vzájomne si vymeníme zážitky.

V pondelok cestujeme domov.

Basilica di Santa Maria della Salute
Svoje plavidlá môžete odstaviť aj priamo pred Basilica di Santa Maria della Salute

TIP: Prečítajte si zážitok z minuloročnej akcie jedného z účastníkov.

*Ako sme už písali, ani štartu si nemusíte zúčastniť a naďalej môžete objavovať Benátky.

Táto jedinečná akcia sa v roku 2025 koná od 6. do 9. júna 2025

Cena programu bez dopravy : zabezpečenie komplet programu (takmer o nič sa nemusíte starať), požičanie kajakov a vodáckej výbavy.
220,- € / osoba


Cena dopravy mikrobusom: počet miest je obmedzený
120,- € / osoba


Cena ubytovania: kemp, prípadne chatky Vám rezervujeme, ale platí sa zvlášť.
Kemp – 22,- € / osoba / noc (kemp nie je možné rezervovať na menej, ako 3 noci)
Chatka 2 miestna – 120,- € / osoba / 4 noci (chatky nie je možné rezervovať na menej ako 4 noci)
Chatka 3 miestna – 95,- € / osoba / 4 noci (chatky nie je možné rezervovať na menej ako 4 noci)Môžete tak ísť skôr alebo odísť neskôr a využiť ďalšie dni na svoj program. Takéto tipy máme napríklad od PlaceMania. Zopár fotiek si môžete pozrieť z minuloročných akcií na facebooku tu a tu.Čo je v cene?

zapožičanie morského kajaku, alebo dvojkajaku (pre dvojicu) a výstroje, doprava výstroje, inštruktáž pádlovania a kajakovanie pod vedením inštruktora po Benátkach v sobotu, doprovod počas Vogalongy. 

Ubytovanie

  • Kemp vo vlastnom stane – kemp Fusina – ak vám chýba kempová výstroj, vieme aj požičať
  • Ubytovanie v chatke – priamo v kempe sú chatky – počas Vogalongy je o ne veľký záujem, preto toto ubytovanie nevieme garantovať. Záujemcom o chatku zistíme túto možnosť individuálne.

Doprava

  • Vlastná – dopravíte iba samých seba, my dopravíme lode a vodácku výbavu.
  • Mikrobusom – o nič sa nestaráte – do Benátok vás dovezieme z Bratislavy mikrobusom a v pondelok vás dovezieme aj naspäť.


Nakoľko je o chatky veľký záujem, je dobré sa prihlásiť čím skôr. Zo skúseností sa nám toto ubytovanie veľmi osvedčilo, no pri prihlásení pár mesiacov pred Vogalongou už bývajú beznádejne vypredané, je teda možné len ubytovanie v stane.


Ak chcete sa zúčastniť celej Vogalongy, odporúčame si zaškrtnúť vo formulári aj registráciu za 28€/osobu. O zaregistrovanie sa postaráme. Po naplnení povolenej kapacity už nie je možné sa registrovať, preto registráciu nezaručujeme. K registrácií dostanete pamätné tričko, štartovacie číslo, plagát a v cieli orginálnu medailu.

Chcem si rezervovať miesto na Vogalonga 2025!

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným