Vogalonga

Ako ti znie, že sa môžeš sám alebo v partii bezstarostne plaviť Benátkami? Táto možnosť je k dispozícii iba raz ročne počas Vogalongy, inak je to zakázané. Tak neváhaj a prezri si Benátky z hladiny romantických kanálov na kajaku.

A teraz niečo podrobnejšie. Ak nevieš čo je Vogalonga, tak si môžeš prečítať niečo o tejto jedinečnej akcii na ktorej sa schádzajú ľudia z celého sveta. Celá Vogalonga je dlhá 33km a je potrebné si k tomu prirátať približne 12km pre dostavenie sa na štart a po skončení späť do kempu. Budeme totiž ubytovaní v kempe Fusina.

Vogalonga
Cestou na a z Vogalongu budeme prechádzať nádherným pohorím rakúských Álp

Vôbec nie je podmienkou absolvovať celú trasu a viete si ju podstatne skrátiť a pritom si užívať neopakovateľnú atmosféru naďalej. Napríklad pri pohári vína na ostrove Murano, kým prejde celá hlavná flotila. Nikde nie je ani napísané, že sa musíte zúčastniť štartu Vogalongy. Môžete si spraviť individuálny program na celú sobotu a nedeľu a objavovať zákutia Benátok.

Kajakovať kanálmi Benátok je inak prísne zákazané pod hrozbou vysokej pokuty. Jediný víkend kedy to je možné, je práve počas konania Vogalongy.

Dôležité info

  • Počet osôb na zájazd je obmedzený
  • Prihláste sa čím skôr, hlavne keď chcete ubytovanie v chatkách. Väčšinou sú vypredané už v januári/februári
  • Rezervácie sú tento rok pre covid momentálne iba nezáväzné. Miesto a kajak budete mať ale rezervované
  • Ak ste ešte nesedeli v morskom kajaku, je dobré s nami absolvovať pár lekcií

Program

Piatok odchod z lodenice v Karloveskom ramene o 13:00 s tým, že príchod do kempu je okolo 21:00.

V sobotu sa jemne rozpádlujeme, navštívime Benátky a záleží na vzájomnej dohode či bude ďalší program spoločný alebo individuálny. Cestu z kempu do Benátok absolvujeme všetci spoločne, začiatočníkov doučíme potrebné zručnosti pre pádlovanie medzi ostatnými lodiami. Spoločne prídeme na registráciu, dáme rozchod na 2 hodiny a dohodneme sa na ďalšom programe. Zvyšok soboty je úplne voľný program a môžete objavovať Benátky a tí čo sa neboja, môžu s nami navštíviť priľahlé ostrovy a okúpať sa na pláži Lido.

V nedeľu je štart Vogalongy o 09:00 ráno*. To znamená o niečo skoršie vstávanie a prepádlovanie z kempu do Benátok. V poobedňajších hodinách táto akcia končí, vrátime sa do kempu a ideme domov. Príchod do Bratislavy je v neskorých večerných hodinách.

Basilica di Santa Maria della Salute
Svoje plavidlá môžete odstaviť aj priamo pred Basilica di Santa Maria della Salute

TIP: Prečítajte si zážitok z minuloročnej akcie jedného z účastníkov.

*Ako sme už písali, ani štartu si nemusíte zúčastniť a naďalej môžete objavovať Benátky, aj keď hlavný kanál bude už okolo obeda uzavretý pre príchod prvých absolvujúcich plavidiel.

Táto jedinečná akcia sa v roku 2021 koná od 21.05. do 23.05.2021

Program A (piatok – nedeľa): zabezpečenie komplet programu (takmer o nič sa nemusíte starať), doprava mikrobusom a ubytovanie v kempe vo vlastných stanoch

Cena: 250,- € / osoba


Program B to isté, ale s vlastnou dopravou – chcete si program spojiť s cestovaním po iných krásach Talianska? Dopravíte sa v piatok do kempu sami a po Vogalonge zase pokračute po vlastnej osi.

Cena: 190,- € / osoba


Program C Vogalonga s vlastnou dopravou a vlastným ubytovaním – vezmite na výlet aj rodinu, zabezpečíte si dopravu, aj ubytovanie sami. Ubytovanie odporúčame v kempe Fusina, alebo v jej blízkosti. My sa vám postaráme požičanie a dopravu kajaku a pridáte sa k nám v sobotu o 9:00 a do Benátok pôjdeme pádlovať spolu. V nedelu po Vogalonge nám len jednoducho vrátite kajak.

Môžete tak ísť skôr alebo odísť neskôr a využiť ďalšie dni na svoj program. Takéto tipy máme napríklad od CK Knirsch. Zopár fotiek si môžete pozrieť z minuloročných akcií na facebooku tu a tu.

Cena: 130,- € / osoba


Čo je v cene?

zapožičanie morského kajaku, alebo dvojkajaku (pre dvojicu) a výstroje, doprava mikrobusom, 3x ubytovanie v kempe vo vlastných stanoch, inštruktáž pádlovania a kajakovanie pod vedením inštruktora po Benátkach v sobotu. 
Príplatok za ubytovanie v chatke cca 50,- €/osoba (v závislosti od typu chatky) – ubytovanie v chatkách na celý víkend. Je potreba uviesť pri rezervácií!

Nakoľko je o chatky veľký záujem, je dobré sa prihlásiť čím skôr. Zo skúseností sa nám toto ubytovanie veľmi osvedčilo, no pri prihlásení pár mesiacov pred Vogalongou už bývajú beznádejne vypredané, je teda možné len ubytovanie v stane.


Ak chcete sa zúčastniť celej Vogalongy, odporúčame si zaškrtnúť vo formulári aj registráciu za 25€/osobu. O zaregistrovanie sa postaráme. Po naplnení dovolenej kapacity už nie je možné sa registrovať, preto registráciu nezaručujeme. K registrácií dostanete pamätné tričko, štartovacie číslo, mapku a v cieli medailu. Prejdením cieľovou čiarou vás navyše menovite privítajú v cieli :).

Za VIP kajaky na vyžiadanie je príplatok (štandardný kajak je v cene):

Prijon Prilite Marlin+50,- €
Vajda X1+20,- €
Prijon Kodiak +30,- €
Vlastný kajak-50,- €

COVID a cestovanie

Ak sa nič nezmení tak protiepidemické opatrenia budú nasledovné – kto chce ísť spoločným mikrobusom, absolvuje deň pred odchodom antigénový test, alebo PCR test, aby ostatný účastníci boli v kľude, kto chce ísť vlastným autom, ten nemusí, kajak mu privezieme. Ak sa nič nezmení, po návrate nás čaká 5 dňová karanténa PCR test, ktorý je zdarma. Ak by sa tieto opatrenia pre Chorvátsko sprísnili, je možné, že trip sa zruší. 
Rezerváciou na tento trip sa NEPLATÍ ŽIADNA ZÁLOHA! Rezervácia je nezáväzná, až v okamihu, keď bude isté, že sa trip VOGALONGA 2021 uskutoční, vyzveme vás na potvrdenie účasti a zaplatenie zálohy.

Chcem si rezervovať miesto na Vogalonga 2021!

Moje kontaktné informácie

Ešte potrebujeme pár informácii

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným