Chorvátsko – safari pádlovanie

Safari splav na morskom kajaku.

V období, kedy je v Jadrane najviac života.

Pozorovanie a fotenie vtákov.

Hľadanie morských cicavcov.

Pohodlie kempu, aj dobrodružstvo wildkempu a multiday tripu.

Tentokrát vyrazíme k Jadranu v netradičnom termín mimo turistickej sezóny – koncom apríla. Prečo? Lebo takto zažijeme Chorvátsko kludné, bez ostatných turistov, kedy má úplne inú, kľudnejšiu atmosféru, lebo vtedy je najlepšie obdobie na pozorovanie morských vtákov a lebo v tomto období je vyššia šanca uvidieť delfínov. Režim tohoto zájazdu sa bude prispôsobovať pozorovaniu a foteniu živočíchov.

Termín: 20. – 25.04.2021

Program

1. deň – utorok – odchod z Bratislavy na obed – 13:00, cesta do Chorvátska, večer ubytovanie v kempe na Istrii.
2. deň – streda – jednodňové pádlovanie naľahko NP Brijuni – pozorovanie početných kolónií čajok, hľadanie skamenelých stôp dinosaurov, Titova vila. Návrat do kempu.
3. deň – štvrtok – ranný presun na ostrov Cres, nalodenie sa okolo obeda do kajakov na jednu/ možno dve noci (rozhodneme sa podľa okolností a podľa poveternostných podmienok). Pozorovanie a fotenie kolónií supov bielohlavých. Táborenie na pláži.
4. deň – piatok – pádlovanie smerom na Punta Križa s nádhernými hlbokými zátokami s bielym pieskom. Ubytovanie sa v kempe/ prípadne na pláži.
5. deň – sobota – žolíkový deň – program podľa chuti a aktuálnej kondícií skupiny – v prípade dobrých podmienok pádlovanie za početnou kolóniou kormoránov. Ubytovanie v kempe.
6. deň – nedeľa – cesta na Slovensko. Možnosť prepádlovať z Cresu na Krk vlastnou silou :). Obed v reštaurázií na Krku, Večerný príchod do Bratislavy.

Program je orientačný. Máme pripravené aj alternatívne trasy, Môže byť upravený podľa aktuálnych poveternostných podmienok a kondícií skupiny.

Pozorovanie prírody

Tento trip je zameraný a optimalizovaný na pozorovanie divokej prírody. Bol tomu prispôsobený termín, program, lokalita, aj charakter tripu.

Dovolenka vo dvojici

Chcete zobrať na outdoorový trip partnera? Naše dvojmiestne kajaky sú na to ideálne. Spolu sa podelíte o zážitky, podelíte sa aj o potrebné sily na pádlovanie a do objemných vodotesných kufrov zbalíte bez problémov všetko potrebné. Keď jeden nevládze, druhý ho potiahne!

Max. počet a individuálny zájazd
Maximálny počet účastníkov je 10. Tento počet nebude zväčšovaný! V prípade záujmu vieme zorganizovať druhý termín s podobným programom. Pre skupiny radi upravíme program na mieru. Nebojte sa nás kontaktovať.

Ubytovanie:
Kde?: na pláži vo vlastných stanoch 3-4x kemp, 1-2x windkemp
Čo potrebujem k prespaniu?: vlastný spacák, karimatku, stan (vieme požičať)

Strava: budeme kombinovať nasledovné:
Spoločné varenie: na tripoch to býva najobľubenejší a spôsob prípravy jedla. Je potrebná tímová spolupráca, čo skupinu príjemne stmeluje.
Reštaurácie/konoby: mimo sezóny sa na ne zväčša nedá spoľahnúť, ale nakždom tripe zvykneme využiť aj túto možnosť. Čerstvá ryba priamo z grilu vždy vie potešiť.
Outdoorová strava: pre veľkých hladošov zvykne prísť vhod hotová strava. Na trhu je množstvo rôznych chutných výrobkov, my máme odkúšané a obľúbené od českej značky Adventure Menu (pri včasnej rezervácií vieme zabezpečiť za dobrú cenu)

Neopakovateľná romantická atmosféra

Po našom príchode poobede na náš „flek“ sa zvyknú pláže postupne vyprázdňovať a tak pri západe slnka si už užívame orginálnu romantickú atmosféru opustenej pláže. Piesočné zátoky s tyrkysovo modrou vodou sú ako vytrhnuté z Karibiku a neodoláme tak ani nočnému kúpaniu.

Bezpečnosť a počasie

S morskými kajakmi máme bohaté skúsenosti, Chorvátske pobrežie a počasie dobre poznáme. Trasu vždy upravíme podľa aktuálnych poveternostných podmienok. V lete zvykne byť počasie stabilné. Ak príde búrka, plavbu prerušíme. Bežné vlny a vietor sme vždy hravo zvládli a zo skúseností už vieme odhadnúť sily všetkých účastníkov. Plavbu vždy samozrejme prispôsobujeme tomu najslabšiemu účastníkovi a pravidelne sa sa čakáme. Čas strávený čakaním si vždy hravo vyplníme kúpaním, potápaním, či preskúmavaním rôznych zákutí.

Požiadavky na účastníkov:
Tento trip nie je určený pre úplných začiatočníkov! Očakáva sa základný pádlovací skil (základná úroveň – pár splavov, alebo absolvované 2-3 lekcie školy kajaku a pod.) a určitá vytrvalosť. Ak nemáte základné skúsenosti s kajakom, vôbec nevadí – kontaktujte nás a dohodneme sa – všetko sa dá naučiť a jednoducho vás musíme vidieť pred samotným tripom, aby sme si vás trochu oťukli, prípadne aby sme vás niečo doučili.
Platí hlavne – kto takýto trip chce zvládnuť, tak ho zvládne 🙂

Cestovanie a COVID:
Celých 6 dní budeme mimo civilizácie no budeme prechádzať okolo miest, kde je možnosť dokúpiť zásoby potravín a hlavne vodu. Po celý čas budeme v kontakte prakticky iba s ľuďmi z malej skupiny, nebudeme behať po žiadnych diskotékach, iba my, more a príroda. Ak sa nič nezmení tak protiepidemické opatrenia budú nasledovné – kto chce ísť spoločným mikrobusom, absolvuje deň pred odchodom antigénový test, alebo PCR test, aby ostatný účastníci boli v kľude, kto chce ísť vlastným autom, ten nemusí, kajak mu privezieme. Ak sa nič nezmení, po návrate nás čaká 5 dňová karanténa PCR test, ktorý je zdarma. Ak by sa tieto opatrenia pre Chorvátsko sprísnili, každý dostane na výber – vrátenie zaplatenej zálohy, alebo zmena destinácie do inej povolenej/bezpečnejšej krajiny. 

Neprehliadnite:
Prečítajte si zážitok jedného z účastníkov

Cena: 

450,- €/osoba

Dvojica v dvojkajaku: 420,- €/osoba
Vlastný kajak: – 60,- €
VIP kajak a výbava (Prijon Prilite Marlin): +60,- €
Doprava vlastným autom: -50,- €
Naši skalní rekreanti – individuálna zľava 😉

Čo je všetko v cene?
– Kompletná výstroj na more (kajak, pádlo, vesta,…)
– 2 inštruktori na skupinu (1 inštruktor na max. 5 účastníkov)
– Doprava z Bratislavy a späť (pri vlastnej doprave zľava 50,- €)
– 4x kemp


Ako sa môžem prihlásiť?:
– Záväzne a zaplatiť zálohu 150€ – máte 100% rezervované miesto. V prípade zhoršenia epidemiologickej situácie, alebo možnosti cestovať vám zálohu vrátime.
– Záväzne a zaplatiť plnú sumu naraz – máte 100% rezervované miesto
– Nezáväzne prihlásenie – bez zálohy – miesto máte rezervované. Ak sa odhlásite bez udania dôvodu, nič sa nedele. Ak sa ale naplní kapacita tripu a bude mať niekto záujem sa ešte dohlásiť, tak vás kontaktujeme, aby ste svoju rezerváciu potvrdili a zaplatili zálohu, alebo uvoľnili miesto inému záujemcovi.

IDEM!

PRIHLÁŠKA:

Moje kontaktné informácie

Ešte potrebujeme pár informácii

Tiešňový kontakt

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným