Silvestrovský splav Váhu 2017

V Koplotovciach pri Hlohovci majú peknú vodácku tradíciu a to každoročný Silvestrovský splav Váhu – či mrzne, sneží, alebo prší. Od Vianoc všetci Silvestrovskí vodáci sledujú všemožné predpovede počasia a meteorologické modely.  Pri pive sa dohadujú koho model je ten najpresnejší, najspoľahlivejší a koho nikdy nesklamal. Samozrejme, že počasie si aj tak vždy urobí svoje. Tento rok to vyzeralo na splav v daždi, čo samozrejme mnohých odradilo. Ako nakoniec bolo si môžete pozrieť sami. Ukázalo sa aj slnko a dokonca aj malá dúha. Počasie tak opäť pripomenulo, že sa neoplatí skúmať predpovede, ale lepšie je  sadnúť do lode a baviť sa s partiou a netrápiť sa počasím.

 

Zraz je u hlavného organizátora Mira Hrnčára v jeho keramickej (hrnčiarskej) dielni v Koplotovciach. Lode sa nahádžu na príves ide sa na štart splavu v Soklovciach. Ráno nás ešte strašil mierny dážď a vlhko idúce pod kožu.

S postupujúcimi rokmi je čoraz menej dvojmiestnych kanoe a pre svoju dokonalú stabilitu sa tešia stále väčšej obľube 6 miestne rafty. My ich berieme zakaždým. Nie že by sme si na mierne tečúcu vodu starého koryta Váhu s 2-3 miernymi perejkami netrúfli, ale na rafte to je tá pravá skupinová atmosféra. Nikomu neprekáža, že sú rafty o niečo pomalšie – nikto sa nikam neponáhľa. Trasu 7 km do Koplotoviec sa dá zvládnuť na kanoe za cca 1 hodinu, no my si to vychutnávame 2-3 hodiny aj s prestávkou.

Hneď na štarte v Sokolovciach nám prestalo pršať. V polke splavu robíme prestávku, symbolický oheň a spoločnú fotku. Okolie okupujú bobry a tak je zaujímavé sledovať ich bizarné kreácie s okúsanými stromami.

Dokonalým záverom splavu je posedenie u Mira v dielni tradične s fazuľovou polievkou a kapelou – tentoraz hrali blueggrasová skupina Blueland.

Na Silvestrovský splav sa chystáme opäť o rok. Samozrejme budeme radi, ak sa pridáte a ak nechcete čakať opäť rok, atmosféru zimného splavu si môžete s nami zopakovať na Trojkráľovom splave už túto sobotu na rieke Morava – Trojkráľový splav

 

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným