Škola kajaku Víkendovka

Nesedel si ešte v kajaku a chceš začať? Alebo základy už máš, ale chceš sa naučiť viac v tečúcej vode a základy záchrany? V oboch prípadoch je pre teba víkendovka to pravé, čo ťa vtiahne do čarovného sveta kajaku. Neváhaj a pridaj sa!

Nadupaný víkend, ktorý ťa posunie v tvojích kajakárskych začiatkoch ďalej. Budeme sa veľa rozprávať, skúšať si nové triky, ukážeme si základy záchrany a bezpečnosti na kajaku a ukážeme si čomu sa vyhnúť a čoho sa skutočne netreba báť. Napríklad také otočenie sa dolu hlavou nemusí znamenať paniku, ale môže to byť naopak zábava.

Termíny 2021: 

xx. – xx. máj 2021  dostatok voľných miest
xx. – xx. jún 2021  dostatok voľných miest
xx. – xx. júl 2021  dostatok voľných miest
xx. – xx. august 2021  dostatok voľných miest
xx. – xx. september 2021  dostatok voľných miest

 

Skutočne aktívny a zábavný víkend

Víkendová škola kajaku je v krásnom prostredí maďarských ramien Dunaja kúsok od Bratislavy, kde sa nachádza veľká sieť ramien. Tieto ramená sú prietočné celý rok a preto sa tu dá nájsť veľa spotov s prúdami a perejami ideálnymi na učenie základov kajaku, ale aj zdokonalovanie pokročilých kajakárov. Veľa si porozprávame o kajakovaní, pomôžeme vám vybrať si správnu výbavu. Večer si spravíme oheň a barbaque večeru. Aby sme sa nekúpali iba tak, budeme pri tom cvičiť vodnú záchranu, prípadne eskimácky obrat.

Čo sa budeme učiť:
– nastviť si kajak a správny výber vodáckej vybavy
– základy bezpečnosti – na čo si dávať pozor a čomu sa úplne vyhnúť pri sadaní na vodu
– jednoducho a efektívne ovládať kajak najprv na kľudnej, neskôr na tečúcej vode
– nastúpenie do kajaku z brehu a z vody
– zísť perej obtiažnosti WW1-WW2 a ostať pri tom v kajaku a bez strachu 🙂
– komunikáciu v skupine, základné vodácke posunky, úlohy a správanie v kajakárskej skupine (inak sa správeme, keď ideme prvý a inak keď ideme posledný)
– základy záchrany na vode

 

Pre koho je to určené:

Úplných začiatočníkov, začínajúcich kajakárov a mierne pokročilých. Kurzistov si rozdelíme do skupín. Náš kurz zvládne naozaj každý!

Doprava:
Individuálna do Dunakiliti. 30-40min autom z Bratislavy. V prípade potreby vieme zabezpečiť.
Doprava mikrobusom. Príplatok 15€/osoba. Odchod mikrobusu je o 8:00 v Vodáckeho centra – lodenica UK – Botanická 7. Záujem o dopravu mikrobusom je potrebné uviesť v prihláške do poznámky.

Ubytovanie:
Kemp: Vadviz, Dunakiliti, Maďarsko – kemp je v cene kurzu
Čo potrebujem k prespaniu?: vlastný stan, spacák, karimatka 

Program

Sobota: 9:00 začiatok programu, rozdelenie kajakov a zoznámenie sa s nimi, teória, základy na stojatej vode, naučíme sa ako neskončiť mokrí. Po zvládnutí základov si dáme obed. Poobede si ukážeme a vyskúšame základy záchrany z brehu a z kajaku. Naučíme sa nastúpiť do kajaku z vody. Po ich zvládnutí si odpádlujeme na úsek ramien s tečúcou vodou a naučíme sa základy jazdenia v prúdoch a čítanie vody, co je základ na pokračovanie na divokej vode. Večer spravíme oheň, alebo gril a spravíme bohatú barbeque.

Nedeľa:  ráno zvezieme autá do Kisbodaku, vrátime sa, sadneme na vodu a nadobudnuté skúsenosti zúročíme pri splave krásnych 20km tečucich ramien a posunieme sa o krok vpred.

Naše kajaky a výbava

Na kurze používame morské kajaky a kajaky na divokú vodu.

Z dlhoročných skúseností pri výučbe kajakovania sme sa naučili, že na zákady je ideálny morský kajak. Dobre vedie stopu, je stabilný. Navyše keďže drží smer lepšie ako kajak na dovokú vodu, donúti vás na zmenu smeru viac využívať prúdy a tým lepšie porozumieť ako voda prúdi a ako ju využiť vo svoj prospech.  Bez problémov vás na ňom naučíme aj eskimácky obrat a všetky základy divokej vody. Kto bude po kurze chcieť pokračovať na divokú vodu, veľmi jednoducho a ľahko presedlá.

Ku kajaku dostanete od nás do výbavy pádlo, plávaciu vestu a špricku. K tomu vám na vodu stačia v lete už len plavky, pitný režim, niečo pod zub a prípadne tričko s ochranou proti slnku. V chladnejšom počasí sa môžu hodiť neoprénové kraťase, termotričko a ľahká vodácka, alebo treková bunda.

Morske kajaky Rab Chorvatsko

TIP

Zoberte aj rodinu a urobte si spoločný aktívny víkend. V kempe je volejbalové ihrisko, stolný tenis a hlavne prírodné kúpalisko so skokanským mostíkom, ktorý deti milujú.

Cena: 120€ / osoba

PREDPREDAJ: 100€ / objednávka a platba prevodom v apríli
Mládežník do 23 rokov: 100€ 
Ak si zoberiete svoju výstroj, máte zľavu 20€.

Čo je všetko v cene:
– Kompletná výstroj na kajak (kajak, pádlo, vesta, špricka)
– Celodenná škola kajaku v rozsahu 5 lekcií
– Celodenný trip na tečúcej vode – 20km
– Kurz základov záchrany na stojatej a miernetečúcej vode
– zabezpečenie grilu na BBQ

A čo si so sebou zobrať:
– Stan, spacák, karimatku (po dohode stan vieme zabezpečiť)
– Oblečenie na vodu, ktoré môže byť mokré, a aj bude 🙂 – plavky, termo spodné prádlo, prípadne neoprénové gate
– Pitný režim a stravu počas dňa formou pikniku, večeru na gril a raňajky. (v kempe je pohostinstvo, ale odporúčame sa spoliehať na svoje zásoby)

Chcem sa prihlásiť!

Moje kontaktné informácie

Ešte potrebujeme pár informácii

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným