Balkán TOP packrafting

TOP rieky Balkánu
Multiday trip  Tara – najhlbší kaňon Európy
Trip v malej skupine
Profi guidi, profi fotograf

V máji sa vydáme splaviť jarné vody krásnych balkánskych riek. Uvidíme divokú prírodu, multikultúrne Sarajevo a hlavne rieky, ktoré si razia cestu cez nádherné kaňony. Ideme v malej skupine 2 mikrobusmi v sprievode skúsených guidov a profi fotografa na to najkrajšie, čo sa dá stihnúť za 6 dní! 

Čo Vám ponúkame:
– 4 aktívne dni pádlovania na divokej vode v nádhernom prostredí
– škola kajaku (na packraftoch, prípadne plástových kajakoch) – zdokonalovanie techniky a naberanie nových skúsenost
– krásnu spomienku v podobe super foto

Rieka Tara

Rieka Tara má rôzne úseky, no budeme splavovať 2 najkrajšie. Na každý máme celý deň. Prvý deň je nádherný hlavne scénericky – splavíme najhlbší kaňon v Európe (po Grand Canyone druhý najhlbší na svete). Tento celodenný úsek je z vodáckeho hľadiska ľahký (WW2), takže ho zvládne naozaj takmer každý. Budeme môcť naplno kochať krásami prírody, ktoré sú dostupné iba z rieky. Druhý deň splavu rieky je vodácky bonbónik – 22 vodnatých perejí – v závislosti od aktuálneho vodného stavu obtiažnosť až WW3+. Hlavne pre tento úsek zoberieme aj veľké rafty – keďže WW3+ naozaj nie je pre každého.  Voľbu lode pre tento úsek poriešime na mieste podľa výkonnosti skupiny a aktuálneho vodného stavu. 

Rieka Neretva:
Rieka Neretva je ďalším highlitom tripu. Jej kaňon nie je takých obrých rozmerov ako Tara, ale keňon rieky Neretva je úzky, s kolmými stenami a vodopádmi padajúcimi rovno do rieky. Zážitok sám o sebe je aj kemping priamo na brehu do zelena sfarbeného ľadovcového jazera Boračko.

Na akých lodiach budeme pádlovať:

 • PACKRAFT – nafukovací kajak ktorý váži iba 6kg kombinuje to najlepšie z kajaku a z raftu. Z kajaku si zobral hravosť a nezávislosť. Z raftu zase dobrú zbaliteľnosť, ľahkosť a to, že vodáka prevedie bezpečne aj náročnejšími perejami! Vďaka svojej univerzálnosti naberá na veľkej popularite. Umožní vám cestovať po riekach oveľa jednoduchšie ako kedykoľvek pred tým, keďže kompletná výbava v rátatne 4 dielneho pádla a oblečenia sa zmestí do 20kg a 40l vaku.
 • PLÁSTOVÝ KAJAK na divokú vodu, je kratší a obratnejší ako iné
  kajaky. Na ovládanie je o čosi náročnejší ako PACKRAFT. Váži viac
  ako 20kg a je určený pre skúsenejších jazdcov. Podmienkou je vedieť eskimák.
 • DVOJMIESTNY RAFT – chceš sa zúčastniť nášho programu vo dvojici? Žiaden problém, môžeme ťa zobrať na dvojmiestnej nafukovacej lodi – kanoe RobFin Yukon.
 • RAFT S INŠTRUKTOROM – na trip zoberieme aj jeden raft, ktorý sa môže hodiť hlavne v prípade veľkej vody. V rafte je skúsený inštruktor. Podľa chuti je možné si zvoliť na jeden deň ísť na packrafte, iný deň na veľkom rafte, prípadne na 2 miestnom rafte.

PROGRAM:
Za 6 dní zažijeme to najlepšie z balkánskych riek. Program je prispôsobený premirne skúsených jazdcov, ktorí už majú základné skúsenosti s vodáctvom na divokej vode – ideálne na úrovni absolventa víkendovej školy packraftu na rieke Salza – vedia ovládať kajak, alebo packraft na ľahkej divokej vode (zvládnutú úroveň aspoň WW2) a chcú svoje skúsenosti zúžitkovať na parádnom tripe. Ak si nie ste istí, či spĺňate požadované zručnosti, neváhajte nás kontaktovať. Je možné sa aj vyskladať do jednej raftovej posádky.

Denne budeme na vode cca 4-6 hodín. Počas splavu budeme mať aj obed v prírode. 

 1. deň – odchod 9:00 z Bratislavy, cesta do Černej Hory
 2. deň – ráno nádherný výhľad do kaňonu, ktorý budeme splavovať. Celodenný splav najkrajšieho úseku – obtiažnosť WW2. Večer nocľah v kaňone (pravý nefalšovaný overnight trip), alebo ubytovanie v blízkom kempe – pre svoju atmosféru preferujeme nocľah v kaňone, ale finálne spanie vyberieme na základe dohody so skupinou a na základe logistiky.
 3. deň – jeden z najlepších raftingov v Európe – 22 perejí – obtiažnosť WW3+. Možnosť ísť na velkom rafte so skúseným inštruktorom. Večer po raftingu presun na Rieku Neretva do kempu pri ľadovcovom Boračko jazero.
 4. deň – splav rieky Neretva tečúcou hlbokým strmým kaňonom.
 5. deň – pre to pravé cestovateľské dobrodružstvo je k nezaplateniu mať jeden deň tak trochu k dobru. Plán na tento bonusový deň máme otvorený. Môžeme ísť splaviť rieku Una v Bosne a Hercegovine, možeme si dať ešte raz Neretvu, ale máme aj iné trofy v zálohe.
 6. deň – cesta domov so zastávkou na peknom mieste.

Cena programu:
650€/osoba –  ktorá zahŕňa:

 • 4x celodenný vodácky program,
 • kompletnú vodácku výbavu,
 • služby vodáckeho inštruktora,
 • dopravu z Bratislavy,
 • permit na splav kaňonu Tary v NP Durmitor
 • super foto (termín 16. – 21.5. 2023)

580€/osoba – vlastná loď a výbava.

UBYTOVANIE (si hradí každý sám):
– v kempe vo vlastnom stane (kempovú výbavu vieme aj požičať)
– 1 noc to pravé dobrodružstvo v kaňone – po dohode sa dá aj vynechať a splaviť ďalej do kempu
– kempové chatky (podľa dostupnosti)

Termíny 2023:

16. – 21. máj 2023 – 5 voľných miest

 

Galéria

Idem s Vami! Prihláška:

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným