Slovínsko packraft

 

Krásna krajina Julských Álp, ktorú spoznáme nie len z hladiny tých najčistejších a nejpriezračnejších riek. 

VIP trip – malá skupina

Poznávačka po najkrajších miestach Julských Álp

Škola packraftu – obrovský pokrok aj pre toho kto už vie kajakovať

Vhodné pre všetkých – nováčikov, aj pádlerov, juniorov, aj mazákov

Ak radi spoznávate nové krajiny a skúšate nové športy, tak tento trip je pre vás to pravé! Program tripu nie je zameraný iba na pádlovanie, ale tak ,aby sme aj lepšie spoznali Slovínsko. 

Trvanie zájazdu Cena Náročnosť Doprava Výstroj
 3 a pol dňa 270,- € review-four-stars  100,- € zabezpečená

Najbližší termín:

7. – 9. júl 2023 – voľné miesta

18. – 20. august 2023 – OBSADENÉ

Aktívna dovolenka

Program má 3 dni, no človek má na konci pocit, že to bol minimálne týžden. Máme vyhliadnuté najkrajšie highlithy, no program vždy mierne upravujeme a prispôsobujeme skupine, nálade a okolnostiam, vďaka čomu je každý jeden trip jedinečný. Pestrá krajina Julských Álp skrýva nespočetné krásy a stále je tu čo objavovať. Program je navyše možné spojiť s dovolenkou pri mori.

Zvládlu to aj deti!

 

Max. počet a individuálny zájazd
Maximálny počet účastníkov je 12. Tento počet nebude zväčšovaný!  Pre skupiny radi upravíme program na mieru. Nebojte sa nás kontaktovať. Nebojte sa zobrať aj mládežníkov, zas až toľko sa nepádluje. 

Doprava:
Individuálna: program si tak môžete upraviť a spojiť napríklad s dovolenkou pri mori. Pri individuálnej doprave je potrebné jazdiť na program vlastným autom.
Mikrobusom: o nič sa nestaráte a necháte si zabezpečiť kompletnú dopravu. Odchádza sa z Bratislavy poobede a návrat je posledný deň po programe, príchod do Bratislavy v neskorých nočných hodinách. Cena dopravy mikrobusom je 100€/osoba.

Ubytovanie:
Kemp: vo vlastnom stane.

Apartmán, alebo hotel: v prípade záujmu o spanie v apartmáne nie je problém nájsť apartmán. Apartmán, či hotel si každý bookuje sám.

Spoločné kempovanie je hlavne o atmosfére

Zlepšovanie svojich schopností

Vodácky trip začneme na ľahkom úseku. Tu sa naučíme úplné základy – jazdu na stojatej vode. Po krátkom školení sa vydáme na najmenenj náročné úseky rieky, ktoré zvládne každý – aj rodina s deťmi. Obtiažnosť sa postupne zvyšuje a postupne si pridávame aj rôzne úlohy. Na Šoči máme veľa možností a obtiažností, takže vieme vyberať úseky podľa schopností skupiny. Bežne to robíme aj tak, že začneme celá skupina s ľahším úsekom, ale náročnejším úsekom rieky pokračuje iba tá silnejšia časť skupiny. Každý si tak príde na svoje a zároveň nikto zbytočne neriskuje. Na bezpečnom a prehľadnom úseku trénujeme záchranu a plávanie v prúde.

Ľahšie useky sa dajú užiť rôznymi spôsobami.

 

Úzke kaňony si užijú pokročilí pádleri.

Kto chce, môže si posúvať svoje schopnosti až do WW4

Dovolenka ako stvorená pre dvojice, rodiny, aj individualistov

Chcete zobrať na outdoorový trip partnera? Naše packrafty sú na to ideálne. Alebo sa o neho chcete postarať? Na vyžiadanie je možné program kombinovať s dvojmiestnym raftom. Spolu sa podelíte o zážitky, podelíte sa aj o potrebné sily na pádlovanie.

Chcete pre svoje dieťa akčnú a nezabudnuteľnú dovolenku. Určite to bude aj preňho zážitok, že bude pádlovať sám na detskom packrafte. Kto sa môže s takým niečim pochváliť?

Chcete ísť sám bez partnera, či rodiny? Žiaden problém, spoznáte novú partiu.

Bezpečnosť a počasie

S divokou vodou máme bohaté skúsenosti. Pomer inštruktorov a rekreantov je vždy taký, aby sme stíhali bezpečne každého previesť perejami a aby sme vás vedeli pri tom aj niečo naučiť. Trasu vždy upravíme podľa aktuálnych podmienok a výkonnosti skupony. Plavbu vždy samozrejme prispôsobujeme tomu najslabšiemu účastníkovi a pravidelne sa sa čakáme. 
Safety first – ak s nejakým rozhodnutím (ako napríklad splaviť/nesplaviť) nie sme úplne presvedčený, vždy sa prikloníme na stranu bezpečnosti. Posledné slovo má vždy inštruktor a ak napríklad zhodnotí, že daný úsek pre niekoho nie je bezpečný, v záujme bezpečnosti ho nepustí.

Škola packraftu:
Packrafting nie je to isté ako rafting. Pri raftingu všetko riadi guide. V prípade packraftu, kedy je každý vo vlastnom packrafte vás všetko musí guide naočiť zvládnuť samich. Sme toho názoru, že samostatne splavený ľahší úsek je oveľa hodnotnejší a oveľa väčší zážitok ako tažší úsek splavený s guidom na kormidle. Pre tých najšikovnejších tu ale máme predsa aj pereje až do úrovne WW3+. Budete prekvapení, ako sa zdokonalíte behom týchto 3 dní. Čo je všetko v cene 270,- €?
– Kompletná výstroj na packraft (packraft, pádlo, vesta, prilba, neoprén)
– Kurz Škola packraftu
– Kurz Packraft rescue 1
– Doplnkový program po splave
– Permit na splav rieky


Čo nie je v cene?
– Ubytovanie ( kemp 15€/noc, apartmán od 25€/noc) 
– Cestovné poistenie na rizikové športy (odporúčame celoročné Alpenverein) 
– Doprava (zabezpečujeme samostatne – 100,- €/osoba)
– Strava

Cena tripu s vlastnou výbavou: 210€/osoba
Alternatívne plavidlá (po dohode): plastový kajak (ak máš zvládnutého eskimáka), dvojmiestny raft.

Program pre rodiny:
Chcete ísť na trip a zároveň zobrať rodinu, ktorá to chce iba skúsiť? Neváhajte nás kontaktovať, dá sa zobrať rodinu s deťmi iba na ľahký úsek a neskôr sa od nich odpojiť a pokračovať s partiou vo výcviku. Takýto program upravíme individuálne a individuálne ho aj naceníme.

Chcem sa prihlásiť!

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným