Kajakársky bazén – kurz eskimovania

Viete už základy kajaku, no neviete eskimovať? V zime na bazéne je na to ideálny čas! Bojíte sa prvý krát sadnúť do kajaku a oboznámiť sa s ním? Prípadne chcete zdokonaliť svoje zručnosti? To môžete celú zimu dva krát do týždňa v rezervovanom bazéne.

Vôbec sa nemusíte báť, pretože voda v bazéne je po pás a dohliada na vás inštruktor. Pripravte sa preto na sezónu už v zime a v lete si môžete užívať naučené zručnosti. Naučíme vás základy pádlovania a eskimovanie na rôzne spôsoby.Eskimácky obrat

Lekcie sú vhodné pre všetkých, ktorí s nami chcú absolvovať nejaký z tripov do Chorvátska, samostatne jazdiť v Karloveskej zátoke či na Dunaji, alebo ísť s nami nebodaj na divokú vodu na rakúsku Salzu či do Slovinska na Soču.

Kajakársky bazén – cena za vstup s vlastným kajakom:

25€ / jednorázový vstup.
80€ / 4 po sebe idúce vstupy (4 pondelky, alebo 4 stredy)
200€ / sezónny vstup – 12 vstupov (pondelky, alebo stredy)

Kurz eskimovania:

140 € / kurz eskimovania (náš TIP) – 4 lekcie – 4 po sebe idúce pondelky, alebo stredy
50€ / jedna lekcia eskimovania – 1 inštruktor na 2 kurzistov.

V cene kurzu je vstup na bazén pre jednu osobu, požičanie kajaku, pádla a špricky a služby inštruktora. Jeden inštruktor sa vždy venuje 2 kurzistom. Súčasťou kurzu je aj teória a príprava na suchu. Každá jedna lekcia má svoju náplň, tá sa však zakaždým individuálne upraví podľa schopnistí kurzistov.
Je preto dobré, keď sa nám podarí sformovať dvojice kurzistov, ktoré napredujú spoločne. Drtivá väčšina kurzistov sa na kurze zo 4 lekcií naučia eskimáka s úplnou istotou (na netečúcej vode). Kurz odporúčame začínajúcim kajakárom, ktorí už majú základy pádlovania.

Pre aktuálnu situáciu a obmedzenia je na jeden termín  max. 5 kajakov!!! Je preto dobré zaplatiť si vstupy dopredu.

Kedy:

Pondelky  a stredy od 20:00 do 21:00 od 11. januára 2021 do 31. marca 2021.

Kde:

Plaváreň FTVŠ Nábr. arm. gen. L. Svobodu 9 Bratislava. Zadný vchod od Dunaja. Pod most Lafrancony sa dá prísť autom od kiaľ je treba prejsť ešte 200m peši k bráničke do areálu FTVŠ.  Pešo sa dá prísť zo zastávky MHD popri atletického štadiónu.

Kurzy eskimovania pod vedením inštruktora na bazéne sú ideálne na učenie sa správnej techniky eskimáckeho obratu, na získanie orientácie pod vodou a zbavenie sa strachu z prevrátenia sa v kajaku. Mnoho kajakárov sa naučí eskimáka nesprávnej techniky, hrozí tak neskôr zvýšené nebezpečenstvo úrazu pri prevrátení na divokej vode. Kurzy na bazéne majú veľkú výhodu v tom, že pri použití plaveckých okuliarov dobre vidíte každú časť pohybu eskimáka.

Bazén a COVID:

Na bazéne môže byť vrátane inštruktora max. 6 účastníkov. Pri vstupe, v šatniach a taktiež pri pohybe v blízkosti bazéna je povinné nosenie rúška. Túto povinnosť budeme dodržiavať a tiež kontrolovať. Rúško je možné si dať dole jedine počas eskimovania a kajakovania. Inštruktor má tiež rúško po celý čas kurzu, jedine v prípade, že zrovna tiež eskimuje, si môže rúško dať dole. V celom bazéne bude len 5 kajakov.

Termíny 2020: pondelky a stredy 20:00-21:00

pondelky stredy
 11. január  5 voľných miest 13. január  5 voľných miest
 
Bazén je takmer úplne vybookovaný, ale v prihláške môžete označiť termín „STAND BY“. Hneď ako sa niekto napríklad pre chorobu odhlási, tak vás budeme obratom kontaktovať o voľnom mieste!
Ďalej pridávame možnosť spihlásiť sa na kurz eskimovania v lete na jazere!

Chcem sa prihlásiť!

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným