Kajakársky bazén – kurz eskimovania

Viete už základy kajaku, no neviete eskimovať? V zime na bazéne je na to ideálny čas! Bojíte sa prvý krát sadnúť do kajaku a oboznámiť sa s ním? Prípadne chcete zdokonaliť svoje zručnosti? To môžete celú zimu dva krát do týždňa v rezervovanom bazéne.

Vôbec sa nemusíte báť, pretože voda v bazéne je po pás a dohliada na vás inštruktor. Pripravte sa preto na sezónu už v zime a v lete si môžete užívať naučené zručnosti. Naučíme vás základy pádlovania a eskimovanie na rôzne spôsoby.Eskimácky obrat

Lekcie sú vhodné pre všetkých, ktorí s nami chcú absolvovať nejaký z tripov do Chorvátska, samostatne jazdiť v Karloveskej zátoke či na Dunaji, alebo ísť s nami nebodaj na divokú vodu na rakúsku Salzu či do Slovinska na Soču.

Kurz eskimovania:

150 € / kurz eskimovania (náš TIP) – 4 lekcie – 4 po sebe idúce pondelky, alebo stredy
50€ / jedna lekcia eskimovania.

Kajakársky bazén – cena za vstup s vlastným kajakom:

25€ / jednorázový vstup.
80€ / 4 po sebe idúce vstupy (4 pondelky, alebo 4 stredy)
200€ / sezónny vstup – 12 vstupov (pondelky, alebo stredy)
Pre kluby – individuálna kalkulácia. Neváhajte nás kontaktovať!

V cene kurzu je vstup na bazén pre jednu osobu, požičanie kajaku, pádla a špricky a služby inštruktora. Jeden inštruktor sa vždy venuje 2 kurzistom (max. 3 výnimočne). Súčasťou kurzu je aj teória a príprava na suchu. Každá jedna lekcia má svoju náplň, tá sa však zakaždým individuálne upraví podľa schopnistí kurzistov.
Kurz eskimovania je určený pre začínajúcich kajakárov, ktorí už majú zvládnuté základy. Uplným začiatočníkom odporúčame začať najprv školou kajaku v Karloveskom ramene, až potom pokračovať na kurz eskimovania. Drtivá väčšina kurzistov sa na kurze zo 4 lekcií naučia eskimáka s úplnou istotou (na netečúcej vode).

 

COVID OPATRENIA:

Na základe aktuálneho COVID automatu je možné organizovať kajakársky bazén v každom stupni ohrozenia (vrátane 3.stupňa pre čierne okresy) pre kompletne zaočkovaných pre max. 10 osôb. Na základe tohto opatrenia bude kajakársky bazén prebiehať v režime KOMPLETNE OČKOVANÍ a s obmedzením na 10 osôb.

Kurz v prípade lockdown:

V prípade, že v čase kurzu bude lockdown neumožňujúci kurz na bazéne ani v režime „kompletne očkovaní“, učastnikomu budú ponúknute nasledujúce možnosti:
– zmena termínu v rámci mesiacov január, február, marec – termíny budú ponúkané v poradí v akom boli odoslané prihlášky.
– zmena termínu na kurz eskimovania  na prírodných vodách v letných mesiacoch
– vrátenie zálohy v plnej výške

Kedy:

Pondelky  a stredy od 20:30 do 21:30 od 11. januára 2021 do 31. marca 2021.

Kde:

Plaváreň FTVŠ Nábr. arm. gen. L. Svobodu 9 Bratislava. Zadný vchod od Dunaja. Pod most Lafrancony sa dá prísť autom od kiaľ je treba prejsť ešte 200m peši k bráničke do areálu FTVŠ.  Pešo sa dá prísť zo zastávky MHD popri atletického štadiónu.

Kurzy eskimovania pod vedením inštruktora na bazéne sú ideálne na učenie sa správnej techniky eskimáckeho obratu, na získanie orientácie pod vodou a zbavenie sa strachu z prevrátenia sa v kajaku. Mnoho kajakárov sa naučí eskimáka nesprávnej techniky, hrozí tak neskôr zvýšené nebezpečenstvo úrazu pri prevrátení na divokej vode. Kurzy na bazéne majú veľkú výhodu v tom, že pri použití plaveckých okuliarov dobre vidíte každú časť pohybu eskimáka.

Termíny 2022: pondelky a stredy 20:30-21:30

Obsadenosť Termíny
 január – 2x pondelok Možnosť prihlásiť sa ako náhradník
 január – 2x streda
 február – 4x pondelok   obsadené  7.2.  14.2.  21.2.  28.2.
 február – 4x streda  1 voľné miesto  9.2.  16.2.  23.2.   2.3.
 marec – 4x pondelok  3 voľné miesta  7.3.  14.3.  21.3.  28.3.
 marec – 4x streda  2 voľné miesta  9.3.  16.3.  23.3.  30.3.

Chcem sa prihlásiť!

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným