Škola packraftu – Salza – Rakúsko

3 dni na vode
Škola packraftu – výuka techniky jazdy a záchrany
Limitované – 12 ľudi a dosť

Posuňte svoje vodácke schopnostia skily o úroveň vyššie. škola packraftu je určená všetkým začínajúcim vodákom, ktorí majú už základne vodácke schopnosti (cca na úrovni ŠK1 – 4 lekcie kajaku) a chcú začať s divokou vodou. Rozdelíme sa do skupín a na svoje si prídu aj pokročilejší jazdci. Obe skupiny sa budú venovať aj teórií a vycviku záchrany.

Termíny 2021:

 09. – 12. september 10 voľných miest

 

Rieka Salza

Rakúska rieka Salza je vzdialená od slovenských hraníc iba 3 hodiny jazdy autom, nachádza sa v krásnom alpskom prostredí a vyznačuje sa žiarivou tyrkysovou vodou. Rieka má obtiažnosť WW2-WW3, čo predstavuje strednú obtižnosť – nie je určená pre úplných začiatočníkov, ale šikovní rekreanti, ktorí už držali niekedy pádlo v ruke, to pod vedením inštruktora zvládnu.

Čo sa budeme učiť:
– nastviť si packraft a výbavu
– základy bezpečnosti – na čo si dávať pozor a čomu sa úplne vyhnúť pri sadaní na vodu
– jednoducho a efektívne ovládať packraft najprv na miernej voda, neskôr v pereji
– teória, výber výbavy, plánovanie
– zísť perej obtiažnosti WW2-WW3 a ostať pri tom v kajaku a bez strachu 🙂
– komunikáciu v skupine, základné vodácke posunky, úlohy a správanie v kajakárskej skupine (inak sa správeme, keď ideme prvý a inak keď ideme posledný)
– základy a samozáchrana záchrany na rieke

PACKRAFT – nafukovací kajak ktorý váži iba 6kg kombinuje to najlepšie z kajaku a z raftu. Z kajaku si zobral hravosť a nezávislosť. Z raftu zase dobrú zbaliteľnosť, ľahkosť a to, že vodáka prevedie bezpečne aj náročnejšími perejami! Vďaka svojej univerzálnosti naberá na veľkej popularite. Umožní vám cestovať po riekach oveľa jednoduchšie ako kedykoľvek pred tým, keďže kompletná výbava v rátatne 4 dielneho pádla a oblečenia sa zmestí do 20kg a 40l vaku.

PROGRAM:
Trojdňový program škola packraftu je zameraný pre mierne skúsených rekreantov, ktorí majú už základné skúsenosti s vodáctvom – vedia ovládať kajak na mierne tečúcej vode a ktorý sa chcú zdokonaliť v divokej vode. Skúsenejších rekreantov zdokonalíme v technike a naučíme základov surfovania. Na vode budeme denne cca 4 hodiny. Program sa začína vo štvrtok večer.
Verte, neverte, za 3 dni vás naučíme jazdiť divokú vodu bezpečne!

Cena tripu:
300€/osoba – ubytovanie na apartmáne
260€/osoba – ubytovanie v stane
– 3x program (3 dni), kompletná vodácka výbava na packraft, služby vodáckeho inštruktora, osobný individuálny prístup, ubytovanie
mínus 60€/osoba s vlastnou výbavou
DOPRAVA:
Vlastná, alebo mikrobus z Bratislavy cena – 50€/osoba. Vyráža sa v piatok o 17:00 z lodenice.

UBYTOVANIE:
Spíme v apartmáne – booknuté máme dve chatky po 6 ľudí (1 izba pre 2 ľudí, 1 izba pre 4 ľudí)

Prihláška

Prihlasovanie (zatiaľ len) mailom na info@vodackecentrum.sk
Potrebujeme vaše mená, telefón, postavu (výška/váha/velkosť nohy) a vaše skúsenosti s divokou vodou/raftingom/kajakom a či ste kompletne očkovaný.

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným