Sardínia

Sardínia je preslávená najmä krásnymi pieskovými plážami, čistým mor, dobrosrdečním miestnym obyvateľstvom, či pirátskou minulosťou. Nám súostrovie s ružovými plážami a pohorie NP Golfo Orosei poskytne nádherné prostredie na letný slnečný seakajaking aj na konci sezóny.

Trvanie zájazdu Cena Náročnosť Doprava Výstroj
8 dní 880,- € review-four-stars autom/letecky zabezpečená

 

Najbližší termín: 21. september – 28. september 2024                                   

Skutočne najlepšia dovolenka

Kto si raz vyskúšal takýto trip, o inej dovolenke pri mori už ani nesníva. Ak si myslíte, že to je iba o pádlovaní, tak ste na omyle. Robíme všetko, aby ste z dovolenky nedošli zničení, ale oddýchnutí a plný zážitkov, ako z normálnej dovolenky, len s tým rozdielom, že si spestríme program pádlovaním a čas využijeme natoľko, že nebudeme mať čas a chuť kontrolovať emaily. Keď nám je teplo, kúpeme sa, šnorchlujeme, skáčeme zo skál. Keď niekto rád behá, ráno si ide zabehať. Keď si chceme dobre navariť, máme na to celý večer a keď sa chceme len dobre najesť bez starosti o prípravu, reštaurácia je zväčša hneď vo vedľajšej lagúne.

Náročnosť tripu
Tento trip je určený pre začínajúcich pádlerov, ktorí už majú základné skúsenosti – ideálne absolventi školy kajaku 2, prípadne školy kajaku 1. Zvládnu to aj šikovní športovci nepádleri. Denne sa pádluje cca 20 km, čo s istou dávkou zanietenia zvládnu aj nepádleri. Ak si nie ste istý, neváhajte nás kontaktovať! 

Program: vhodný aj pre šikovných začiatočníkov
1. deň – skorý ranný let Bratislava – Alghero. Ráno sa stretneme na letisku s pozemnou skupinou a s kajakmi, dokúpime zásoby a už nás čaká iba pláž, večera a prenocovanie v kempe.
2.-5. deň – zbalíme sa opäť na 4 dni na more do lokality NP Golfo Orosei s bielymi piešočnými plážami zasadenými medzi monumentálne skalné útesy.
6.-7. deň – kratšie tripy a poznávačka vo vnútrozemí, alebo pádlovanie v oblasti súostrovia v oblasti La Maddalena medzi Sardiniou a Korzikou.
8. deň – ráno sa ešte raz okúpeme,ideme na letisko a poobede let Alghero-Bratislava.

Doprava:
Letecká: na tento trip jednoznačne odporúčame zvoliť leteckú dopravu. V ponuke sú priame lety z Bratislavy za veľmi výhodnú cenu, ktoré vám ušetria zdĺhavé cestovanie mikrobusom a trajektom. Program je prospôsobený príletu a odletu lietadla. (cena spiatočnej letenky je cca 150€!). Všetky veci vám odvezieme mikrobusom. Letenky si kupuje každý sám! 
Mikrobusom: Kajaky a výbava samozrejme pocestujú mikrobusom, kde je miesto aj pre rodených cestovateľov, prípadne pre tých, ktorí si nestihli kúpiť letenku za prijateľnú cenu. Mikrobusom sa ide 1000km na trajekt do Livorna a od tiaľ nočným trajektom do Olbie. Lístok na trajekt nie je v cene tripu (cca 30€/ jedna cesta). Mikrobusom sa vyráža o deň skôr a príde sa naspäť o deň neskôr v porovnaní s leteckou dopravou.

Ubytovanie:
Kde?: v kempoch a na pláži vo vlastných stanoch 
Čo potrebujem k prespaniu?: vlastný stan, spacák, karimatku

Prečo ubytovanie v stanoch?: spanie priamo na pláži nám zabezpečí úplnú slobodu. Nikoho nerušíme keď sa večer bavíme a nikto neruší nás. Ideme na výlet do prírody a spanie k tomu jednoducho patrí. Kúpeme sa v mori hneď na dosah z nocľahu a tak kúpanie sa pri západe slnka, či ráno hneď po zobudení je úplne bežné, ale aj ako súčasť rannej hygieny. Vodu vieme doplniť skoro každý deň a tak kto si chce dať sprchu a umyť zo seba soľ a vyprať si veci, môže – máme k dispozícii outdoorovú solárnu sprchu.

Bezpečnosť a počasie

S morskými kajakmi máme bohaté skúsenosti. Korzické pobrežie a počasie dobre poznáme. Trasu vždy upravíme podľa aktuálnych poveternostných podmienok. Koncom augusta zvykne byť počasie stabilné. Ak príde búrka, plavbu prerušíme. Bežné vlny a vietor sme vždy hravo zvládli a zo skúseností už vieme odhadnúť sily všetkých účastníkov. Plavbu vždy samozrejme prispôsobujeme tomu najslabšiemu účastníkovi a pravidelne sa čakáme. Čas strávený čakaním si vždy hravo vyplníme kúpaním, potápaním, či preskúmavaním rôznych zákutí.

Cena:
880€/osoba (+ letenka cca 200€)
790€/osoba – vlastný kajak 
Čo je všetko v cene:
– Kompletná výstroj na more (kajak, pádlo, vesta,…)
– Inštruktor
– Lokálna doprava
– 2x kemp

A čo si musím ešte zabezpečiť?
– Letenku – v prípade “doprava letecká” si každý kupuje letenku sám! My vám dáme link na tú správnu ktorej sme prispôsobili program. Ceny spiatočnej letenky z Bratislavy je cca 150€.
– Poistenie (odporúčame Alpenverein)
– Kempovú výstroj (vieme požičať)
– Osobné veci a stravu (po dohode si zvykneme spoločne variť, prípadne chodíme aj do reštaurácií)

Máš otázky, či pripomienky, alebo vám len nevyhovuje termín? Neváhaj nás kontaktovať! Ak to vieme v predstihu, často vieme pomôcť!

Tak neváhaj a poď s nami!

Chcem sa prihlásiť!

Pripravujeme objednávkový formulár. Pre prihlásenie nám môžete napísať na info@vodackecentrum.sk alebo zavolať na: +421 915 438 156

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným