Sardínia

Sardínia je preslávená najmä krásnymi pieskovými plážami, čistým mor, dobrosrdečním miestnym obyvateľstvom, či pirátskou minulosťou. Nám súostrovie s ružovou plážou a pohorie NP Golfo Orosei poskytne nádherné prostredie na letný slnečný seakajaking.

Trvanie zájazdu Cena Náročnosť Doprava Výstroj
10 dní 800,- € review-four-stars autom/letecky zabezpečená

Najbližší termín: 31. august – 7. september 2021 – letecky
                                  30.august – 8 september 2021 – mikrobusom

Skutočne najlepšia dovolenka

Kto si raz vyskúšal takýto trip, o inej dovolenke pri mori už ani nesníva. Ak si myslíte, že to je iba o pádlovaní, tak ste na omyle. Robíme všetko, aby ste z dovolenky nedošli zničení, ale oddýchnutí a plný zážitkov, ako z normálnej dovolenky, len s tým rozdielom, že si spestríme program pádlovaním a čas využijeme natoľko, že nebudeme mať čas a chuť kontrolovať emaily. Keď nám je teplo, kúpeme sa, šnorchlujeme, skáčeme zo skál. Keď niekto rád behá, ráno si ide zabehať. Keď si chceme dobre navariť, máme na to celý večer a keď sa chceme len dobre najesť bez starosti o prípravu, reštaurácia je zväčša hneď vo vedľajšej lagúne.

Max. počet a individuálny zájazd
Maximálny počet účastníkov je 8. Tento počet nebude zväčšovaný! V prípade záujmu vieme zorganizovať druhý termín s podobným programom. Pre skupiny radi upravíme program na mieru. Nebojte sa nás kontaktovať. Nebojte sa zobrať aj mládežníkov, zas až toľko sa nepádluje.

Program: vhodný aj pre šikovných začiatočníkov
1. deň – ranný odchod. Cesta cez Rakúsko a Taliansko. Večer nasadneme na nočný trajekt z Livorna na Sardíniu, na ktorom sa vyspíme.
2. deň – ráno sa zobudíme na trajekte už v krásnej Olbii, vyzdvihneme leteckú skupinu, dokúpime zásoby a už nás čaká iba pláž, večera a prenocovanie v kempe.
3.-5. deň – vyrazíme na multiday trip na jedny z najkrajších pláží v Európe – súostrovie medzi Sardíniou a Korzikou. Vedeli ste, že je tu aj pláž Spiaggia Rosa s ružovým pieskom?!
6.-8. deň – zbalíme sa opäť na 3 dni na more do ďalšej lokality NP Golfo Orosei s bielymi piešočnými plážami zasadenými medzi monumentálne skalné útesy.
9.-10 deň – odvezieme leteckú skupinu na trajekt, ešte sa raz okúpeme, večer opäť sadneme na nočný trajekt a večer sa vrátime do Bratislavy.

Doprava:
Letecká: na tento trip jednoznačne odporúčame zvoliť leteckú dopravu. V ponuke sú priame lety z Bratislavy za veľmi výhodnú cenu, ktoré vám ušetria zdĺhavé cestovanie mikrobusom a trajektom. Program je prospôsobený príletu a odletu lietadla. („aktuálna“ cena letenky je 161€). Všetky veci vám odvezieme mikrobusom.
Mikrobusom: Kajaky a výbava samozrejme pocestujú mikrobusom, kde je miesto aj pre rodených cestovateľov, prípadne pre tých, ktorí si nestihli kúpiť letenku za prijateľnú cenu. Mikrobusom sa ide 1000km na trajekt do Livorna a od tiaľ nočným trajektom do Olbie.

Ubytovanie:
Kde?: na pláži vo vlastných stanoch
Čo potrebujem k prespaniu?: vlastný stan, spacák, karimatku

Prečo ubytovanie v stanoch?: spanie priamo na pláži nám zabezpečí úplnú slobodu. Nikoho nerušíme keď sa večer bavíme a nikto neruší nás. Ideme na výlet do prírody a spanie k tomu jednoducho patrí. Kúpeme sa v mori hneď na dosah z nocľahu a tak kúpanie sa pri západe slnka, či ráno hneď po zobudení je úplne bežné, ale aj ako súčasť rannej hygieny. Vodu vieme doplniť skoro každý deň a tak kto si chce dať sprchu a umyť zo seba soľ a vyprať si veci, môže – máme k dispozícii outdoorovú solárnu sprchu.

Bezpečnosť a počasie

S morskými kajakmi máme bohaté skúsenosti. Korzické pobrežie a počasie dobre poznáme. Trasu vždy upravíme podľa aktuálnych poveternostných podmienok. Koncom augusta zvykne byť počasie stabilné. Ak príde búrka, plavbu prerušíme. Bežné vlny a vietor sme vždy hravo zvládli a zo skúseností už vieme odhadnúť sily všetkých účastníkov. Plavbu vždy samozrejme prispôsobujeme tomu najslabšiemu účastníkovi a pravidelne sa čakáme. Čas strávený čakaním si vždy hravo vyplníme kúpaním, potápaním, či preskúmavaním rôznych zákutí.

Cena:
800€/osobu – doprava mikrobusom
700€/osobu – doprava letecká Bratislava – Alghero
650€/osobu – vlastný kajak – doprava mikrobusom
550€/osobu – vlastný kajak – doprava letecká
Čo je všetko v cene:
– Kompletná výstroj na more (kajak, pádlo, vesta,…)
– Inštruktor
– Doprava, trajekt
– 2x kemp

A čo si musím ešte zabezpečiť?
– Poistenie
– Kempovú výstroj (vieme požičať)
– Osobné veci a stravu (po dohode si zvykneme spoločne variť, prípadne chodíme aj do reštaurácií)

Užite si trip ešte viac a priplaťte si za VIP kajak :
– Prijon Prilite Marlin +150€

Máš otázky, či pripomienky, alebo vám len nevyhovuje termín? Neváhaj nás kontaktovať! Ak to vieme v predstihu, často vieme pomôcť!

Tak neváhaj a poď s nami!

Chcem sa prihlásiť!

Moje kontaktné informácie

Ešte potrebujeme pár informácii

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným