Korzika

  • neskutočne krásne pláže len pre nás
  • majestátne útesy a jaskyne prístupné z kajaku
  • historia dýcha na každom kúte ostrova
  • možnosť cestovať letecky

Korzika sa nám osvedčila ako ideálna destinácia na morské kajaky! Navyše je neskutočne zaujímavá, krásna a divoká z cestovateľského pohľadu. Užijeme si more stále tak trochu nekľudné, vlnovité, rozľahlé pláže, ktoré budeme mať sami pre seba, tajomné jaskyne prebádateľné z kajaku a pozrieme si čo to aj z ostrova. 

Termín  Trvanie zájazdu  Cena Doprava
20.8. – 29.8. 2024  10 dní  1050,- € mikrobusom

PRIHLÁŠKA DO KONCA FEBRUÁRA = ZĽAVA 80€ 
PRIHLÁŠKA DO KONCA APRÍLA = ZĽAVA 40€

Skutočne najlepšia dovolenka

Kto si raz vyskúšal takýto trip, o inej dovolenke pri mori už ani nesníva. Ak si myslíte, že to je iba o pádlovaní, tak ste na omyle. Robíme všetko, aby ste z dovolenky nedošli zničení, ale oddýchnutí a plný zážitkov, ako z normálnej dovolenky. Len s tým rozdielom, že si spestríme program pádlovaním a čas využijeme natoľko, že nebudeme mať čas a chuť kontrolovať emaily. Keď nám je teplo, kúpeme sa, šnorchlujeme, skáčeme zo skál. Keď niekto rád behá, ráno si ide zabehať. Keď si chceme dobre navariť, máme na to celý večer a keď sa chceme len dobre najesť bez starosti o prípravu, reštaurácia je zväčša hneď vo vedľajšej lagúne.

Program : 
1. deň: skorý ranný odchod z Bratislavy, zastávka pri mori na kúpanie, nočný trajekt na Korziku
2. deň:  Prsun na juh ostrova, oddych na pláži a krátky program na vode na rozpádlovanie večer večerná návšteva Bonifacio týčiacim sa na bielom útese.
3. deň: celodenné kajakovanie v okolí Bonifacio, pláže s bielym pieskom, biely útes na ktorom a podľa poveternostných podmienok a výkonnosti skupiny ikonické ostrovy Lavezzi.
4. deň: presun  do Golfe de Porto, oddych a ľahká turistika/hydrotreking v kaňone potoka, večerné kúpanie s najkrajším západom slnka.
5. deň – 8. deň: zbalíme sa na 3 noci – lokalita Gulf de Porto, spíme na odľahlých plážach, pozrieme si tie najzaujímavejšie útesy a skalné útvary, preskúmame veľké jaskyne, do ktorých sa zmestí výletná loď, aj také kde sa len tak tak zmestíme s kajakom (dobrá čelovka príde vhod). Spať a variť budeme na plážach, ale príležitostne si vychutnáme aj dobré prímorské reštaurácie.
9. deň:  presun na trajekt do Livorna so zastávkami na fotenie 🙂
10.deň: Cesta mikrobusom cez Taliansko a Rakúsko

Program sa môže podľa aktuálnych poveternostných podmienok a výkonnosti skupiny upravovať. Korziku poznáme dobre, máme rôzne tromfy v zálohe a niekedy nie je na škodu trocha improvizácie.

Ubytovanie:
Kde?: kemp a na pláži
Čo potrebujem k prespaniu?: vlastný stan, spacák, karimatku

Prečo ubytovanie na pláži?: spanie priamo na pláži nám zabezpečí úplnú slobodu. Nikoho nerušíme keď sa večer bavíme a nikto neruší nás. Ideme na výlet do prírody a spanie k tomu jednoducho patrí. Kúpeme sa v mori hneď na dosah z nocľahu a tak kúpanie sa pri západe slnka, či ráno hneď po zobudení je úplne bežné, ale aj ako súčasť rannej hygieny. Vodu vieme doplniť skoro každý deň a tak kto si chce vie si nabrať dostatok sladkej vody aj na sprchu.

Neopakovateľná romantická atmosféra

Po našom príchode poobede na náš “flek” sa zvyknú pláže postupne vyprázdňovať a tak pri západe slnka si už užívame originálnu romantickú atmosféru opustenej pláže. Piesočné zátoky s tyrkysovo modrou vodou sú ako vytrhnuté z Karibiku a neodoláme tak ani nočnému kúpaniu.

Dovolenka ako stvorená pre dvojice

Chcete zobrať na outdoorový trip partnera? Naše dvojmiestne kajaky sú na to ideálne. Spolu sa podelíte o zážitky, podelíte sa aj o potrebné sily na pádlovanie a do objemných vodotesných kufrov zbalíte bez problémov všetko potrebné. Keď jeden nevládze, druhý ho potiahne!

Bezpečnosť a počasie

S morskými kajakmi máme bohaté skúsenosti. Tento trip je vždy sprevádzaný dvoma guidami. Korzické pobrežie a počasie dobre poznáme. Trasu vždy upravíme podľa aktuálnych poveternostných podmienok. Koncom augusta zvykne byť počasie stabilné. Ak príde búrka, plavbu prerušíme. Bežné vlny a vietor sme vždy hravo zvládli a zo skúseností už vieme odhadnúť sily všetkých účastníkov. Plavbu vždy samozrejme prispôsobujeme tomu najslabšiemu účastníkovi a pravidelne sa čakáme. Čas strávený čakaním si vždy hravo vyplníme kúpaním, potápaním, či preskúmavaním rôznych zákutí.

Doplňujúce informácie:
Počas výletu budeme 3 dni mimo civilizácie. Je potrebné si zobrať so sebou i vlastný ešus a príbor. Plynový varič a ďalšie veci na varenie zabezpečujeme v našej réžií. Berte to tak, ako by ste išli na opustené miesto do lesa na stanovačku na predĺžený víkend. Ak si niečo náhodou zabudnete, máte možnosť si obživu a tekutiny dokúpiť ešte na štarte.


Čo je všetko v cene:
– Kompletná kvalitnú výstroj na more
– 2x inštruktor v skupine
– Doprava, trajekt
– 3x kemp

A čo si musím ešte zabezpečiť?
– Cestovné poistenie
– Kempovú výstroj (vieme požičať)
– Osobné veci a stravu (po dohode si zvykneme spoločne variť, prípadne chodíme aj do reštaurácií)

Kajaky:
– morský kajak jednomiestny (Prijon Seatron, Kodiak a pod.)
– morský kajak dvojmiestny (Prijon Poseidon)
– vlastný kajak – zľava 100€

Doprava:
– mikrobusom – z Bratislavy cestujeme do Janova mikrobusom, od tiaľ nočnýcm trajektom na Korziku. Na trajekte sa aj vyspíme, k dispozícií sú aj kajuty za prípatok.
letecky – spiatočné letenky nadväzujúce na náš program sa pohybujú okolo 350€. Dáme vám zľavu 60€, koľko stojí trajekt na osobu. Dopravu na Korzike vám zabezpečíme.

Tak neváhaj a poď s nami!

Chcem sa prihlásiť!

Pripravujeme objednávkový formulár. Pre prihlásenie nám môžete napísať na info@vodackecentrum.sk alebo zavolať na: +421 915 438 156

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným