Korzika

Korzika sa nám osvedčila ako ideálna destinácia na morské kajaky! Navyše je neskutočne zaujímavá, krásna a divoká z cestovateľského pohľadu. Užijeme si more stále tak trochu nekľudné, vlnovité, rozľahlé pláže, ktoré budeme mať sami pre seba, tajomné jaskyne prebádateľné z kajaku a pozrieme si čo to aj z ostrova. 

Trvanie zájazdu Cena Náročnosť Doprava Výstroj
10 800,- € review-four-stars zabezpečená zabezpečená

Najbližší termín: na objednávku pre 5+ rekreantov

Skutočne najlepšia dovolenka

Kto si raz vyskúšal takýto trip, o inej dovolenke pri mori už ani nesníva. Ak si myslíte, že to je iba o pádlovaní, tak ste na omyle. Robíme všetko, aby ste z dovolenky nedošli zničení, ale oddýchnutí a plný zážitkov, ako z normálnej dovolenky, len s tým rozdielom, že si spestríme program pádlovaním a čas využijeme natoľko, že nebudeme mať čas a chuť kontrolovať emaily. Keď nám je teplo, kúpeme sa, šnorchlujeme, skáčeme zo skál. Keď niekto rád behá, ráno si ide zabehať. Keď si chceme dobre navariť, máme na to celý večer a keď sa chceme len dobre najesť bez starosti o prípravu, reštaurácia je zväčša hneď vo vedľajšej lagúne.

Max. počet a individuálny zájazd
Maximálny počet účastníkov je 8. Tento počet nebude zväčšovaný! V prípade záujmu vieme zorganizovať druhý termín s podobným programom. Pre skupiny radi upravíme program na mieru. Nebojte sa nás kontaktovať. Nebojte sa zobrať aj mládežníkov, zas až toľko sa nepádluje.

Program Korzika 22.8.-31.8.: vhodný aj pre šikovných začiatočníkov
1. deň: odchod z Ba o 17:00, nočný presun do Livorna
2. deň: ranný trajekt, ubytovanie v kempe, oddych na pláži, alebo poldenné kajakovanie.
3. deň: kajakovanie v chránenej zátoke Golfe de Saint Florent, kde sa rozpádlujeme v ľahších podmienkach, potápanie…
4. deň: presun cez hory do Golfe de Porto, ľahká turistika/hydrotreking v kaňone potoka, večerné kúpanie s najkrajším západom slnka.
5. deň – 8. deň: zbalíme sa na 3 dni, spíme na odľahlých plážach, pozrieme si z blízka prírodnú rezerváciu Scandola s bizarnými tvarmi útesov, preskúmame veľké jaskyne, do ktorých sa zmestí výletná loď, ak také kde sa len tak tak zmestíme s kajakom (dobrá čelovka príde vhod), oboplávame výbežok Capu Roso. Spať a variť budeme na plážach no kto si račej pochutná v dobrej prímorskej reštaurácií, ju vie nájsť v vedľajšej lagúne.
9. deň: presun na trajekt počas cesty sa zastavíme na ľahkú turistiku, hydrotreking, alebo dokonca canyoning. poobedný trajekt naspäť do Livorna a presun do kempu vo Florencií.
10.deň: ráno je pozriem jedno z najkrajších a najvyhľadávanejších miest na svete Florenciu, ktorá si nás získala najmä typickou toskánskou pokojnou atmosférou. Dáme si kávičku s Michelangelovým Dávidom, vrátime sa do kempu, dáme si pizzu, okúpeme sa v bazéne a okolo 14:00 vyrazíme naspäť do Ba. Predpokladaný príchod je okolo pol noci.

Program Expedícia Korzika to Sardínia 29.8.-7.9.: (pre kajakárov a skúsenejších rekreantov).
Pri tomto programe je treba sa pripraviť na expedičný charakter – istú dávku improvizácie, ale aj dobrodružného charakteru a radosti z objavovania.
1. deň: odchod z Ba o 10:00, nočný do Slovinska, prehliadka jaskyne Skočianska jama s monumentálnou podzemnou divokou riekou v dóme jaskyne. Večer ubytovanie v kempe v Slovinsku. Vyhneme sa tak úplne únavným nočným jazdám.
2. deň: ranný trajekt, presun na juh Korziky.
3. deň – 8. deň: zbalíme sa na 6 dni, a vyrazíme priamo na juh smer súostrovie Ile Cavallo, ostrov Budelli s ružovo sfarbeným pieskom a ostatné ostrovy medzi Korzikou a Sardíniou. Na záver si užijeme pohľad z morskej hladiny na na monumentálne útesy starovekého mesta Bonifacio, prespíme na jednom z najscénickejších wild kempov v Európe – na pláži pod majákom Phare de Pertusato s výhľadom na Sardíniu, aj nočné Bonifacio. posledný deň ak si privstaneme, navštívime jaskyňu sv. Antona skôr, ako sa do nej nahrnú výletné lode plné turistov.
9. – 10. deň: trajekt a cesta domov cez Florenciu.

Ubytovanie:
Kde?: na pláži vo vlastných stanoch
Čo potrebujem k prespaniu?: vlastný stan, spacák, karimatku

Prečo ubytovanie v stanoch?: spanie priamo na pláži nám zabezpečí úplnú slobodu. Nikoho nerušíme keď sa večer bavíme a nikto neruší nás. Ideme na výlet do prírody a spanie k tomu jednoducho patrí. Kúpeme sa v mori hneď na dosah z nocľahu a tak kúpanie sa pri západe slnka, či ráno hneď po zobudení je úplne bežné, ale aj ako súčasť rannej hygieny. Vodu vieme doplniť skoro každý deň a tak kto si chce dať sprchu a umyť zo seba soľ a vyprať si veci, môže – máme k dispozícii outdoorovú solárnu sprchu.

Neopakovateľná romantická atmosféra

Po našom príchode poobede na náš „flek“ sa zvyknú pláže postupne vyprázdňovať a tak pri západe slnka si už užívame originálnu romantickú atmosféru opustenej pláže. Piesočné zátoky s tyrkysovo modrou vodou sú ako vytrhnuté z Karibiku a neodoláme tak ani nočnému kúpaniu.

Dovolenka ako stvorená pre dvojice

Chcete zobrať na outdoorový trip partnera? Naše dvojmiestne kajaky sú na to ideálne. Spolu sa podelíte o zážitky, podelíte sa aj o potrebné sily na pádlovanie a do objemných vodotesných kufrov zbalíte bez problémov všetko potrebné. Keď jeden nevládze, druhý ho potiahne!

Bezpečnosť a počasie

S morskými kajakmi máme bohaté skúsenosti. Korzické pobrežie a počasie dobre poznáme. Trasu vždy upravíme podľa aktuálnych poveternostných podmienok. Koncom augusta zvykne byť počasie stabilné. Ak príde búrka, plavbu prerušíme. Bežné vlny a vietor sme vždy hravo zvládli a zo skúseností už vieme odhadnúť sily všetkých účastníkov. Plavbu vždy samozrejme prispôsobujeme tomu najslabšiemu účastníkovi a pravidelne sa čakáme. Čas strávený čakaním si vždy hravo vyplníme kúpaním, potápaním, či preskúmavaním rôznych zákutí.

Doplňujúce informácie:
Počas výletu budeme 4 dni mimo civilizácie. Je potrebné si zobrať so sebou i vlastný ešus a príbor. Plynový varič a ďalšie veci na varenie zabezpečujeme v našej réžií. Berte to tak, ako by ste išli na opustené miesto do lesa na stanovačku na predĺžený víkend. Ak si niečo náhodou zabudnete, máte možnosť si obživu a tekutiny dokúpiť ešte na štarte.


Čo je všetko v cene 800,- €?
– Kompletná výstroj na more (kajak, pádlo, vesta,…)
– Inštruktor
– Doprava, trajekt
– 3x kemp
– vstupné do jaskyňe (v prípade Korzika/ Sardinia)

A čo si musím ešte zabezpečiť?
– Poistenie
– Kempovú výstroj (vieme požičať)
– Osobné veci a stravu (po dohode si zvykneme spoločne variť, prípadne chodíme aj do reštaurácií)

Užite si trip ešte viac a priplaťte si za VIP kajak (všetky zánovné):
– Prijon Prilite Marlin +150€
– Vajda X1 +70€
– Prijon Kodiak +70€
– Prijon Touryak +70€
– vlastný kajak -150€

Tak neváhaj a poď s nami!

Chcem sa prihlásiť!

Moje kontaktné informácie

Ešte potrebujeme pár informácii

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným