Korzika

  • neskutočne krásne pláže len pre nás
  • majestátne útesy a jaskyne prístupné z kajaku
  • historia dýcha na každom kúte ostrova
  • možnosť cestovať letecky

Korzika sa nám osvedčila ako ideálna destinácia na morské kajaky! Navyše je neskutočne zaujímavá, krásna a divoká z cestovateľského pohľadu. Užijeme si more stále tak trochu nekľudné, vlnovité, rozľahlé pláže, ktoré budeme mať sami pre seba, tajomné jaskyne prebádateľné z kajaku a pozrieme si čo to aj z ostrova. 

Trvanie zájazdu Cena Náročnosť Doprava Výstroj
10 980,- € review-four-stars zabezpečená zabezpečená

Termín: 12.8. – 21.8.2022

Skutočne najlepšia dovolenka

Kto si raz vyskúšal takýto trip, o inej dovolenke pri mori už ani nesníva. Ak si myslíte, že to je iba o pádlovaní, tak ste na omyle. Robíme všetko, aby ste z dovolenky nedošli zničení, ale oddýchnutí a plný zážitkov, ako z normálnej dovolenky, len s tým rozdielom, že si spestríme program pádlovaním a čas využijeme natoľko, že nebudeme mať čas a chuť kontrolovať emaily. Keď nám je teplo, kúpeme sa, šnorchlujeme, skáčeme zo skál. Keď niekto rád behá, ráno si ide zabehať. Keď si chceme dobre navariť, máme na to celý večer a keď sa chceme len dobre najesť bez starosti o prípravu, reštaurácia je zväčša hneď vo vedľajšej lagúne.

Program : 
1. deň: skorý ranný odchod z Bratislavy, zastávka pri mori na kúpanie, nočný trajekt na Korziku
2. deň:  Prsun na juh ostrova, oddych na pláži, večer večerná návšteva Bonifacio týčiacim sa na bielom útese.
3. – 4 deň: dvojdenné kajakovanie v okolí Bonifacio, nezabudnuteľný kemp pod majákom, pláže s bielym pieskom a priestranné jaskyne.
5. deň: presun  do Golfe de Porto, oddych a ľahká turistika/hydrotreking v kaňone potoka, večerné kúpanie s najkrajším západom slnka.
6. deň – 8. deň: zbalíme sa na 3 noci, spíme na odľahlých plážach, pozrieme si z blízka prírodnú rezerváciu Scandola s bizarnými tvarmi útesov, preskúmame veľké jaskyne, do ktorých sa zmestí výletná loď, aj také kde sa len tak tak zmestíme s kajakom (dobrá čelovka príde vhod), oboplávame výbežok Capu Roso. Spať a variť budeme na plážach no vychutnáme si aj dobré prímorské reštaurácie.
9. deň: presun na trajekt do Livorna a presun do kempu vo Florencií.
10.deň: ráno je pozriem jedno z najkrajších a najvyhľadávanejších miest na svete Florenciu, ktorá si nás získala najmä typickou toskánskou pokojnou atmosférou. Dáme si kávičku s Michelangelovým Dávidom, vrátime sa do kempu, dáme si pizzu, okúpeme sa v bazéne a okolo 14:00 vyrazíme naspäť do Ba. Predpokladaný príchod je okolo pol noci.

Ubytovanie:
Kde?: 2x kemp, 5x na pláži
Čo potrebujem k prespaniu?: vlastný stan, spacák, karimatku

Prečo ubytovanie na pláži?: spanie priamo na pláži nám zabezpečí úplnú slobodu. Nikoho nerušíme keď sa večer bavíme a nikto neruší nás. Ideme na výlet do prírody a spanie k tomu jednoducho patrí. Kúpeme sa v mori hneď na dosah z nocľahu a tak kúpanie sa pri západe slnka, či ráno hneď po zobudení je úplne bežné, ale aj ako súčasť rannej hygieny. Vodu vieme doplniť skoro každý deň a tak kto si chce vie si nabrať dostatok sladkej vody aj na sprchu.

Neopakovateľná romantická atmosféra

Po našom príchode poobede na náš „flek“ sa zvyknú pláže postupne vyprázdňovať a tak pri západe slnka si už užívame originálnu romantickú atmosféru opustenej pláže. Piesočné zátoky s tyrkysovo modrou vodou sú ako vytrhnuté z Karibiku a neodoláme tak ani nočnému kúpaniu.

Dovolenka ako stvorená pre dvojice

Chcete zobrať na outdoorový trip partnera? Naše dvojmiestne kajaky sú na to ideálne. Spolu sa podelíte o zážitky, podelíte sa aj o potrebné sily na pádlovanie a do objemných vodotesných kufrov zbalíte bez problémov všetko potrebné. Keď jeden nevládze, druhý ho potiahne!

Bezpečnosť a počasie

S morskými kajakmi máme bohaté skúsenosti. Tento trip je vždy sprevádzaný dvoma guidami. Korzické pobrežie a počasie dobre poznáme. Trasu vždy upravíme podľa aktuálnych poveternostných podmienok. Koncom augusta zvykne byť počasie stabilné. Ak príde búrka, plavbu prerušíme. Bežné vlny a vietor sme vždy hravo zvládli a zo skúseností už vieme odhadnúť sily všetkých účastníkov. Plavbu vždy samozrejme prispôsobujeme tomu najslabšiemu účastníkovi a pravidelne sa čakáme. Čas strávený čakaním si vždy hravo vyplníme kúpaním, potápaním, či preskúmavaním rôznych zákutí.

Doplňujúce informácie:
Počas výletu budeme 3 dni mimo civilizácie. Je potrebné si zobrať so sebou i vlastný ešus a príbor. Plynový varič a ďalšie veci na varenie zabezpečujeme v našej réžií. Berte to tak, ako by ste išli na opustené miesto do lesa na stanovačku na predĺžený víkend. Ak si niečo náhodou zabudnete, máte možnosť si obživu a tekutiny dokúpiť ešte na štarte.


Čo je všetko v cene 980,- €?
– Kompletná kvalitnú výstroj na more ( VIP kajak Prijon, alebo Dagger, karbónové pádlo, vesta,…)
– 2x inštruktor v skupine
– Doprava, trajekt
– 2x kemp

A čo si musím ešte zabezpečiť?
– Cestovné poistenie
– Kempovú výstroj (vieme požičať)
– Osobné veci a stravu (po dohode si zvykneme spoločne variť, prípadne chodíme aj do reštaurácií)

Kajaky:
– morský kajak jednomiestny (Prijon, Vajda)
– morský kajak dvojmiestny (Prijon Poseidon)
– vlastný kajak – zľava 100€

Doprava:
– mikrobusom – z Bratislavy cestujeme do Janova mikrobusom, od tiaľ nočnýcm trajektom na Korziku. Na trajekte sa aj vyspíme, k dispozícií sú aj kajuty za prípatok.
letecky – zľava 80€ – spiatočné letenky nadväzujúce na náš program sa pohybujú okolo 350€. V sobotu 13.8. letíte tam a v sobotu 20.8. naspäť. Dopravu na Korzike vám zabezpečíme.

Tak neváhaj a poď s nami!

Chcem sa prihlásiť!

Moje kontaktné informácie

Ešte potrebujeme pár informácii

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným