Chorvátsko – veľké dobrodružstvo na ostrove

Morské kajaky tak ako je to ozaj najlepšie! Zbalíme sa do ich na 3 noci a vydáme sa za ozajstným dobrodružstvom oboplávať najkrajšie časti ostrova Rab. Počas cesty navyše preskúmame starú väznicu na Goli Otok ale nezabudnite si ani potápačské okuliare! Na plážach polostrova Kalifront, ako vytrhnutých z Karibiku sa nám nebude chcieť skončiť so skúmaním tyrkysovo modrého dna.

Táto výprava sa bude konať iba jedným 9 miestnym mikrobusom a nebude sa ďalej rozširovať. Počet miest je preto limitovaný.

Trvanie zájazdu Cena Náročnosť Doprava Výstroj
 5 dní 440,- € review-four-stars zabezpečená zabezpečená

Termíny:
24.7. – 28.7. 2024 Voľné miesta
28.8. – 1.9. 2024 Voľné miesta
9.10 – 13.10. 2024 – Kayak & Wim Hof Method Island Adventure – 590€ – Voľné miesta

Skutočne najlepšia dovolenka

Kto si raz vyskúšal takýto trip, o inej dovolenke pri mori už ani nesníva. Ak si myslíte, že to je iba o pádlovaní, tak ste na omyle. Robíme všetko, aby ste z dovolenky nedošli zničení, ale oddýchnutí a plný zážitkov, ako z normálnej dovolenke, len s tým rozdielom, že si spestríme program pádlovaním medzi tými najzaujímavejším ostrovmi v Chorvátsku. Keď nám je teplo, kúpeme sa, šnorchlujeme, skáčeme zo skál. Keď niekto rád behá, ráno si ide zabehať. Keď si chceme dobre navariť, máme na to celý večer a keď sa chceme len dobre najesť bez starosti o prípravu, reštaurácia je zväčša hneď vo vedľajšej lagúne.

Keď je nám teplo, okúpeme sa priamo z kajaku

Max. počet a individuálny zájazd
Maximálny počet účastníkov je 8. V prípade záujmu vieme zorganizovať druhý termín s podobným programom. Pre skupiny radi upravíme program na mieru. Nebojte sa nás kontaktovať. Nebojte sa zobrať aj mládežníkov, zas až toľko sa nepádluje. S deťmi môžte ísť v spoločnom dvojkajaku.

Doprava:
Odchod z Bratislavy: o 9:00 z Karloveskej zátoky
Príchod do cieľa v Chorvátsku: v nočných hodinách
Príchod do Bratislavy: v nočných hodinách

Ubytovanie:
Kde?: Prvá noc v kempe, potom na pláži vo vlastných stanoch.
Čo potrebujem k prespaniu?: vlastný stan, spacák, karimatka (všetko vieme požičať)

Prečo ubytovanie v stanoch?: spanie priamo na pláži nám zabezpečí úplnú slobodu. Nikoho nerušíme keď sa večer bavíme a nikto neruší nás. Ideme na výlet do prírody a spanie k tomu jednoducho patrí. Kúpeme sa v mori hneď na dosah z nocľahu a tak kúpanie sa pri západe slnka, či ráno hneď po zobudení je úplne bežné, ale aj ako súčasť rannej hygieny. Vodu vieme doplniť skoro každý deň a tak kto si chce umyť zo seba soľ a vyprať si veci, môže si zobrať dostatok sladkej vody do úložných priestorov kajaku. Navyše s takýmto ubytovaním ušetríte aj peniaze.

Neopakovateľná romantická atmosféra

Po našom príchode poobede na náš “flek” sa zvyknú pláže postupne vyprázdňovať a tak pri západe slnka si už užívame orginálnu romantickú atmosféru opustenej pláže. Piesočné zátoky s tyrkysovo modrou vodou sú ako vytrhnuté z Karibiku a neodoláme tak ani nočnému kúpaniu. Stan si môžete rozložiť na ktorejkoľvek strane ostrova. Buď budete zo stanu sledovať západ alebo východ slnka.

Dovolenka ako stvorená pre dvojice a rodiny

Chcete zobrať na outdoorový trip partnera? Naše dvojmiestne kajaky sú na to ideálne. Spolu sa podelíte o zážitky, podelíte sa aj o potrebné sily na pádlovanie a do objemných vodotesných kufrov zbalíte bez problémov všetko potrebné. Keď jeden nevládze, druhý ho potiahne!

Chcete pre svoje dieťa akčnú a nezabudnuteľnú dovolenku. Určite to bude aj preňho zážitok, že bude pádlovať na mori. Kto sa môže s takým niečim pochváliť?

TIP

Idete do Chorvátska aj na dva týždne a radi by ste mali aj takéto dobrodružstvo vo vašej destinácii? Nie je to žiadny problém. Dôjdeme za vami s autom plným kajakov a pripravíme program na mieru. A navyše neplatíte za dopravu.

Bezpečnosť a počasie

S morskými kajakmi máme bohaté skúsenosti, Chorvátske pobrežie a počasie dobre poznáme. Trasu vždy upravíme podľa aktuálnych poveternostných podmienok. V lete zvykne byť počasie stabilné. Ak príde búrka, plavbu prerušíme. Bežné vlny a vietor sme vždy hravo zvládli a zo skúseností už vieme odhadnúť sily všetkých účastníkov. Plavbu vždy samozrejme prispôsobujeme tomu najslabšiemu účastníkovi a pravidelne sa sa čakáme. Čas strávený čakaním si vždy hravo vyplníme kúpaním, potápaním, či preskúmavaním rôznych zákutí.

Doplňujúce informácie:
3 a pol dňa budeme mimo civilizácie no budeme prechádzať okolo miest, kde je možnosť dokúpiť zásoby potravín a hlavne vodu. Okrem toho je potrebné si zobrať so sebou i vlastný ešus a príbor. Plynový varič a ďalšie veci na varenie zabezpečujeme v našej réžií. Berte to tak, ako by ste išli na opustené miesto do lesa na stanovačku na predĺžený víkend. Ak si niečo náhodou zabudnete, máte možnosť si obživu a tekutiny dokúpiť ešte na štarte.

Neprehliadnite:
Prečítajte si zážitok jedného z účastníkov

Čo je všetko v cene 440,- €?
– Kompletná výstroj na more (kajak, pádlo, vesta,…)
– Inštruktor
– Doprava z Bratislavy

A čo si musím ešte zabezpečiť?
– Poistenie

Chcem sa prihlásiť!

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným