Morské kajaky Chorvátsko – škola kajaku a poznávačka

Zaži niečo iné! Na Slovensku nie je možné kajakovanie na mori, maximálne tak iba na nejakej priehrade. A pre našu vynikajúcu polohu v Bratislave, budeme pri mori za nejakých 8 hodín a môžeš si dosýta užiť viac ako bežný turista v Chorvátsku. Spoznáš zákutia o ktorých sa ti nesnívalo. A v nedeľu v noci už môžeš byť naspäť.

Zájazd je vhodný pre všetkých ktorí už sedeli v morskom kajaku, ale aj pre úplných začiatočníkov :). Dĺžku kajakovania na mori a program prispôsobujeme celej partii. Čiže sa nemusíte obávať, že Vás opustime na mori. Navyše sa nepádluje na úplne šíre more, kde široko ďaleko nič nevidieť. Vždy máme pobrežie na dohľad.

Navštívime malebné pláže a zákutia ktoré sú nedosiahnuteľné motorovým člnom a z pobrežia sú miesta nedostupné.  Za predĺžený víkend Vás naučíme ako správne pádlovať a neunaviť sa pri tom, techniku pádlovanie na vlnách, ale aj to ako si kajakovanie na mori správne užiť – spestriť si ho plávaním a potápaním priamo z kajaku.

Trvanie zájazdu Cena Náročnosť Doprava Výstroj
4½  dňa od  270,- € review-three-stars k dispozícií zabezpečená

Termíny:

Termín Počet dní programu Cena bez dopravy Cena s dopravou
4.8.-8.8.2021 4 dni 280€ 350€
individuálny na vyžiadanie pre skupiny od 6 ľudí.

Na realizáciu termínu je potrebný minimálny počet 6 účastníkov. Ak na daný termín nebude dosiahnutý, ponúkneme vám miesto na alternatívny termín. Počet miest na daný termín je obmedzený a nenavyšuje sa.

Individuálny zájazd

Pri účasti minimálne 6 osôb Vám vieme vo Vašom zvolenom termíne urobiť individuálny program. Nebojte sa nás kontaktovať.

Škola kajaku:

Škola kajaku je zameraná na morský kajak a je určená pre všetkých vrátane začiatočníkov, ktorých naučíme úplne základy – základné zábery a ako sa na kajaku udržať, ako sa pádlovaním neunaviť ako sa sa správať v skupine a ako sa správne vyhnúť druhým lodiam. Pokročilejší si tiež prídu na svoje. Naučíme sa aj základy záchrany, ako vyliezť do kajaku z vody, na čo si dať pozor pri plánovaní trasy, hlavne vzhľadom na počasie. Aktívnejší možno stihnú aj eskimácky obrat. S teóriou to nebudeme preháňať, ale večer si dáme aj trochu pokecu, teórie a dobrých rád.

Chorvátsko morské kajaky kúpanie

Kúpanie a vyliezanie do kajaku z vody.

Poznávačka:

Okrem toho, že sa naberiete nové skúsenosti na kajaku, veľa toho aj uvidíte. Chorvátsko nie je iba o mori a promenádach. Staré mestá, návšteva zachovalej pevnosti sv. Nicola z 15 storočia, ponorková základňa, kaňon rieky a máme aj ďalšie tajné tromfy ktoré vám vyrazia dych.

Ubytovanie:

Kemp:  Kemp v polozabudnutej dedinke Žablače pri Šibeníku má svoje typické chorvátske čaro, nezvykne byť preplnený ako kempy zamerané na nemeckých karavanistov. Celý je v príjemnom tieni borovíc a má ideálnu polohu na kajakovanie.
Apartmán: Za príplatok cca 50€/osoba/zájazd je možnosť ubytovať sa v apartmáne. Konkrétnu dostupnosť Vám overíme na požadovaný termín.

Chorvátsko morské kajaky kemp

Dokonca v sezóne nie je neobvyklý takýto pohľad v našom obľúbenom kempe.

Program predĺžený víkend:

Streda: o 14:00 odchod z Bratislavy, príchod do kempu v neskorých večerných hodinách
Štvrtok: ráno rozdelenie kajakov, úvodná inštruktáž zameraná pre úplných začiatočníkov. Pádlovanie formou školy kajaku – málo km, veľa nových zážitkov a nadobudnutých schopností. V prípade, že s nami budú aj seakayakový mazáci, program im ľahko upravíme.
Piatok:  inštruktáž zameraná na bezpečnosť a záchranu na otvorenom mori. Pri jej cvičení si prídu na svoje aj pádleri, ktorí majú čo to napádlované, ale tejto tématike sa ešte nevenovali. Bude to hlavne veľa kúpania, naskakovania do kajaku z vody a veľa srandy. Aby sme sa niekam aj dostali, poobede si to pôjdeme vyskúšať na otvorenejšie more.
Sobota: konečne si urobíme poriadny výlet. Podľa aktuálnych podmienok vyrazíme pádlovať buď pod epické vodopády NP Krka, alebo sa vydáme dobiť pevnosť Primošten.
Nedeľa: úplná perlička na záver – po stopách Winnetou –  kaňon rieky Zrmanja v jeho spodnej časti, kde je už rieka spojená s morom a vytvára monumentálny kaňon kde sa natáčal aj legendárny film Winnetou. Cestou domov sa zastavíme na obed v reštaurácií na naozaj čarovnom mieste.

Program môže byť upravený v závislosti od poveternostných podmienok a požiadavkám skupiny. 

Chorvátsko

Rodinná dovolenka

Program vieme prispôsobiť aj pre rodiny s deťmi od 8 rokov vyššie. Z vlastných skúsenosti vieme, že deti sú nezmar a nebudú chcieť vôbec vystúpiť z kajaku. Tak prečo im to nedopriať? Nezabudnuteľnú dovolenku v Chorvátsku si môžete spestriť netradičným zážitkom.

Golden Beach
Čo je všetko v cene?

– Kompletná výstroj na more (kajak, pádlo, vesta,…)*
– Inštruktor
– ubytovanie v kempe
– Doprava
*kvôli kajakovaniu si nemusíte nič špeciálne zabezpečovať, to vám zabezpečíme my. Stačia vám plavky, nejaké tričko, pokrývku hlavy, uterák, pitný režim…. Toto všetko si uschováte počas kajakovania vo vodotesných komorách umiestnených v kajaku

A nie je v cene:

– Strava
– Poistenie
– Doprava (v prípade zájazdu vlastnou dopravou)
– vstup do NP Krka

Výbava – treba si vybrať z:

– Standard – morský kajak značiek Prijon, Necky, Delsyk, plastové pádlo, plávacia vesta, nylonová špricka.
– Standard-double – morský kajak Prijon dvojmiestny, je potrebné sa prihlásiť ako dvojica
– Premium  (príplatok 50,-€)- morský kajak Prijon (Kodiak, Touryak, alebo Prilite Marlin), Vajda X1. Všetky kajaky sú zánovné. Pádlo Werner, alebo Aquabound. Výber podľa aktuálnej dostupnosti.
– Vlastná – (zľava 50,-€)vlastný morský kajak aj zvyšok výbavy. Ak vám niečo chýba, radi doplníme, ale treba uviesť v prihláške.

Chcem sa prihlásiť!

Moje kontaktné informácie

Ešte potrebujeme pár informácii

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným