Morské kajaky Chorvátsko – škola kajaku a poznávačka

Zažite niečo iné!

Na Slovensku nie je možné kajakovanie na mori. Cez predĺžený víkend sa naučíme ovládať kajak od úplných základov, naučíme sa ako pádlovať efektívne, ale aj bezpečne a spoznáme zákutia o ktorých sa nám ani nesnívalo.

Zájazd je vhodný nielen pre všetkých, ktorí už sedeli v morskom kajaku, ale aj pre úplných začiatočníkov 🙂 Dĺžku kajakovania na mori a program prispôsobujeme celej partii. Čiže sa nemusíte obávať, že Vás opustíme na mori. Navyše sa nepádluje na úplne šírom mori, kde široko ďaleko nič nevidieť, ale vždy sme pobrežiu bezpečne na dosah.

Navštívime malebné pláže a zákutia, ktoré nie sú dostupné z pobrežia.  Za predĺžený víkend sa naučíme ako správne pádlovať a pritom sa neunaviť, techniku pádlovanie na vlnách, ale aj ako si kajakovanie na mori správne užiť – spestriť si ho plávaním a potápaním priamo z kajaku.

Trvanie zájazdu Cena Náročnosť Doprava Výstroj
5  dní od  270,- € review-three-stars k dispozícií zabezpečená

Termíny:

Termín Aktuálna obsadenosť Cena bez dopravy Cena s dopravou
 17.7. – 21.7. 2024  Voľné miesta 270€ 390€
 14.8. – 18.8. 2024  Voľné miesta 270€ 390€

Škola kajaku na mori:

Škola kajaku je zameraná na morský kajak a je určená pre všetkých vrátane začiatočníkov, ktorých naučíme úplne základy – základné zábery a ako sa na kajaku udržať, ako sa pádlovaním neunaviť, ako sa sa správať v skupine a ako sa správne vyhnúť druhým lodiam. Pokročilejší si tiež prídu na svoje. Naučíme sa aj základy záchrany, ako vyliezť do kajaku z vody, na čo si dať pozor pri plánovaní trasy, hlavne vzhľadom na počasie. Aktívnejší možno stihnú aj “eskimáka” 🙂 S teóriou to nebudeme príliš preháňať, ale aj tak si vždy večer zhrnieme dobré rady, tipy a skúsenosti.

Chorvátsko morské kajaky kúpanie

Kúpanie a vyliezanie z vody do kajaku.

Poznávačka:

Okrem toho, že naberiete nové skúsenosti na kajaku, veľa toho aj uvidíte. Chorvátsko nie je iba o mori a promenádach. Staré mestá, kaňon rieky Zrmania, kde sa natáčal Winnetou, kúpanie pod vodopádmi…

Ubytovanie:

Kemp:  Kemp na ostrove Murter má skvelú polohu na kajakovanie. Je v chránenej zátoke na ostrove, ale ostrov Murter je spojený mostom s pevninou a netreba jazdiť trajektom. Poslednú noc sa presunieme do krásneho kempu hneď vedľa vodopádov.
Apartmán: Priamo v kempu sú apartmány, aj mobilné chatky v ktorých je možné sa individuálne ubytovať. Záujemcovia o apartmán si ho rezervujú a vyberajú z ponuky sami.

Program predĺžený víkend:

Streda: o 9:00 odchod z Bratislavy, obedová zastávka, príchod do kempu podvečer.
Štvrtok: ráno rozdelenie kajakov, úvodná inštruktáž zameraná pre úplných začiatočníkov. Pádlovanie formou školy kajaku – málo km, veľa nových zážitkov a nadobudnutých schopností. V prípade, že s nami budú aj sea-kayakový mazáci, program im ľahko upravíme.
Piatok:  inštruktáž zameraná na bezpečnosť a záchranu na otvorenom mori. Pri jej cvičení si prídu na svoje aj pádleri, ktorí majú čo to napádlované, ale tejto tematike sa ešte nevenovali. Bude to hlavne veľa kúpania, naskakovania do kajaku z vody a kopec srandy. Aby sme sa niekam aj dostali, poobede pôjdeme vyskúšať pádlovanie na otvorenejšie more.
Sobota: úplná perlička na záver – po stopách Winnetoua –  kaňon rieky Zrmanja v jeho spodnej časti, kde je už rieka spojená s morom a vytvára monumentálny kaňon známi zo záberov filmu o legendárnom náčelníkovi apačov.
Nedeľa: kúpanie pod vodopádom v tej najčistejšej vode a potom cesta domov so zastávkou na obed na naozaj čarovnom mieste.

Program môže byť upravený v závislosti od poveternostných podmienok a požiadavkám skupiny. 

Chorvátsko

Rodinná dovolenka

Program vieme prispôsobiť aj pre rodiny s deťmi od 8 rokov. Z vlastných skúsenosti vieme, že deti sú nezmar a nebudú chcieť vôbec vystúpiť z kajaku. Tak prečo im to nedopriať? Nezabudnuteľnú dovolenku v Chorvátsku si môžete spestriť netradičným zážitkom.

Golden Beach
Čo je všetko v cene?

– Kompletná výstroj na more (kajak, pádlo, vesta,…)*
– Inštruktor
– Doprava (podľa objednávky)
*kvôli kajakovaniu si nemusíte nič špeciálne zabezpečovať, to vám zabezpečíme my. Stačia vám plavky, nejaké tričko, pokrývku hlavy, uterák, pitný režim…. Toto všetko si uschováte počas kajakovania vo vodotesných komorách umiestnených v kajaku

A nie je v cene:

– Ubytovanie ( kemp cca 60€/osoba na pobyt, apartmán pre 4 osoby cca 150€/noc)
– Strava
– Cestovné poistenie
– Doprava (v prípade zájazdu vlastnou dopravou)

Kajak – treba si vybrať z:

– morský kajak jednomiestny
– morský kajak dvojmiestny – je potrebné sa prihlásiť ako dvojica
– vlastný – (zľava 50,-€) vlastný morský kajak aj zvyšok výbavy. Ak vám niečo chýba, radi doplníme, ale treba uviesť v prihláške.

Chcem sa prihlásiť!

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným