Z Viedne do Bratislavy na morských kajakoch

Prejsť na kajaku za jeden deň z jedného hlavného mesta do druhého je možné iba u nás – z Viedne do Bratislavy. Splav prechádza centrom Viedne, NP Donau Auen a okolo hradu Devín.

Vedeli ste, že centrom Viedne tečie Donau kanál, ktorý sa dá splavovať aj na morskom kajaku? nastúpime na úplnom začiatku kanála, prejdeme cez Viedeň a budeme pokračovať po hlavnom toku Dunaja cez NP Donau Auen do lodenice v BA.

Najbližšie termíny

  • nedeľa 21.04.2024
  • nedeľa 07.07.2024
  • nedeľa 11.08.2024
  • nedeľa 08.09.2024
  • individuálne dohodnuté termíny – skupina od 4 ľudí

Náročnosť je vyššia ako pri iných našich splavoch, keďže urazíme 60 riečnych km Dunaja. Našťastie však úsek Dunaja medzi Viedňou a Bratislavou je najrýchlejšie tečúci úsek po celej jeho dĺžke a teda nás rieka do večera splaví do Bratislavy aj ak pádlom ani nepohneme 🙂

Dĺžku trasy upravíme podľa vodného stavu, počasia a požiadavky skupiny. Splav je možné začať nad Viedňou a prejsť tak centrom cez Donaou kanál. Tento variant sa nám osvedčil najmä v lete, keď sú dlhé dni, dobré počasie. Prúd Dunaja sa už postará o pomoc so zdolaním 60 km. Nebojte sa, že by ste to nezvládli, kto si povie, že to chce dať, zvykne byť bez problémov a do Bratislavy dôjde s dobrým pocitom z novej skúsenosti. Pri zlom počasí sa nám osvedčil začiatok splavu pod Viedňou, čim sa vzdialenosť skráti o 18km, no prejdeme celú dĺžku NP Donau Auen a ostane nám aj čas a sily na preskúmanie niektorých z ramien. Skrátenie splavu sa nám osvedčilo aj pri extrémnych horúčavách, využije tak časť dňa aj na kúpanie v Dunaji. Splavuje aj v blízkosti letiska s frekvenciou 1 pristátie za minútu, tak o takéto pohľady nebude núdza.

Cena: 90,- €

V cene je:
– požičanie morského kajaku a komplet výstroje
– doprava do Viedne
– inštruktor
– jedinečný zážitok

Cena splavu na vlastnom kajaku: 70,-€

Tento splav je ideálny aj ako príprava pred zájazdom v Chorvátsku, alebo pred inou plavbou na morských kajakoch na mori.

O tejto aktivite účastníci povedali: “Včera sme to absolvovali s Tomasom, paradny vylet, pocasie nam prialo a tak sme si mohli vychutnat celu trasu aj cez Vieden. Je to ozaj iny pohlad na mesto ako je clovek zvyknuty z brehu. Zisli sme sa fajn partia, pohodovy a skuseny instruktor, takže splav na 1☆.” – Iva Sikulová, splav 13.5.2018

Upozornenie! Nakoľko sa plavba začína priamo na pomerne rýchlo tečúcej časti Donaukanal, nie je tu priestor na rozjazdenie. Takýto začiatok plavby je pomerne náročný pre začiatočníkov. Preto je potreba aby úplní začiatočníci pred týmto splavom absolvovali aspoň vyskúšať kajak na Karloveskom ramene, alebo športovo zdatnejší rekreanti to hravo zvládnu aj v stabilnom dvojkajaku pod vedením inštruktor :-).

Toto musím dať!

Pripravujeme objednávkový formulár. Pre prihlásenie nám môžete napísať na info@vodackecentrum.sk alebo zavolať na: +421 915 438 156

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným