Z Viedne do Bratislavy na morských kajakoch

Prejsť na kajaku za jeden deň z jedného hlavného mesta do druhého je možné iba u nás – z Viedne do Bratislavy. Splav prechádza centrom Viedne, NP Donau Auen a okolo hradu Devín.

Vedeli ste, že centrom Viedne tečie Donau kanál, ktorý sa dá splavovať aj na morskom kajaku? nastúpime na úplnom začiatku kanála, prejdeme cez Viedeň a budeme pokračovať po hlavnom toku Dunaja cez NP Donau Auen do lodenice v BA.

Náročnosť je vyššia ako pri iných našich splavoch, keďže urazíme 60 riečnych km Dunaja. Našťastie však úsek Dunaja medzi Viedňou a Bratislavou je najrýchlejšie tečúci úsek po celej jeho dĺžke a teda nás rieka do večera splaví do Bratislavy aj ak pádlom ani nepohneme 🙂

Dĺžku trasy upravíme podľa vodného stavu, počasia a požiadavky skupiny. Splav je možné začať nad Viedňou a prejsť tak centrom cez Donaou kanál. Tento variant sa nám osvedčil najmä v lete, keď sú dlhé dni, dobré počasie. Prúd Dunaja sa už postará o pomoc so zdolaním 60 km. Nebojte sa, že by ste to nezvládli, kto si povie, že to chce dať, zvykne byť bez problémov a do Bratislavy dôjde s dobrým pocitom z novej skúsenosti. Pri zlom počasí sa nám osvedčil začiatok splavu pod Viedňou, čim sa vzdialenosť skráti o 18km, no prejdeme celú dĺžku NP Donau Auen a ostane nám aj čas a sily na preskúmanie niektorých z ramien. Skrátenie splavu sa nám osvedčilo aj pri extrémnych horúčavách, využije tak časť dňa aj na kúpanie v Dunaji. Splavuje aj v blízkosti letiska s frekvenciou 1 pristátie za minútu, tak o takéto pohľady nebude núdza.

 

Cena: 49€
V cene je:
– požičanie morského kajaku a komplet výstroje
– doprava do Viedne
– inštruktor

Tento splav je ideálny aj ako príprava pred zájazdom v Chorvátsku, alebo pred inou plavbou na morských kajakoch na mori.

Toto musím dať!

Prihláška:

Cena: ,- €

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *