Vogalonga

Vogalonga

Ako ti znie, že sa môžeš sám alebo v partii beztrestne plaviť Benátkami? Táto možnosť je k dispozícii iba raz ročne počas Vogalongy, inak je to zakázané. Tak neváhaj a prezri si Benátky z hladiny romantických kanálov.

A teraz niečo podrobnejšie. Ak nevieš čo je Vogalonga, tak si môžeš prečítať niečo o tejto jedinečnej akcii na ktorej sa schádzajú ľudia z celého sveta. Celá Vogalonga je dlhá 33km a je potrebné si k tomu prirátať približne 12km pre dostavenie sa na štart a po skončení späť do kempu. Budeme totiž ubytovaní v kempe Fusina.

Vogalonga
Cestou na a z Vogalongu budeme prechádzať nádherným pohorím rakúských Álp

Vôbec nie je podmienkou absolvovať celú trasu a viete si ju podstatne skrátiť a pritom si užívať neopakovateľnú atmosféru naďalej. Napríklad pri pohári vína na ostrove Murano, kým prejde celá hlavná flotila. Nikde nie je ani napísané, že sa musíte zúčastniť štartu Vogalongy. Môžete si spraviť individuálny program na celú sobotu a nedeľu a objavovať zákutia Benátok. Počas weekendu konania Vogalongy, môžete kdekoľvek zaparkovať svoje plavidlo v meste.

Dôležité informácie

  • Počet osôb na zájazd je obmedzený
  • Prihláste sa čím skôr, hlavne keď chcete ubytovanie v chatkách. Väčšinou sú vypredané už v januári/februári
  • Ak ste ešte nesedeli v morskom kajaku, je dobré s nami absolvovať pár lekcií

Program:

Z Bratislavskej Karloveskej zátoky odchádzame v piatok okolo 14:00 s tým, že príchod do kempu je okolo 22:00. V sobotu sa jemne rozpádlujeme, navštívime Benátky a záleži na vzájomnej dohode či bude ďalší program spoločný alebo individuálny. Sobota je úplne voľný program a môžete objavovať Benátky a tí čo sa neboja môžu s nami navštíviť priľahlé ostrovy. V nedeľu je štart Vogalongy o 09:00 ráno*. To znamená o niečo skoršie vstávanie a prepádlovanie z kempu do Benátok. V poobedňajších hodinách táto akcia končí a odchádzame späť do Bratislavy okolo 15:00. Do Bratislavy je príchod až v nočných hodinách. V prípade vlastnej dopravy si samozrejme program môžete ľahko upraviť podľa vlastných predstáv.

Basilica di Santa Maria della Salute
Svoje plavidlá môžete odstaviť aj priamo pred Basilica di Santa Maria della Salute

TIP: Prečítajte si zážitok z minuloročnej akcie jedného z účastnikov.

*Ako sme už písali, ani štartu si nemusíte zúčastniť a naďalej môžete objavovať Benátky aj keď hlavný kanál bude už okolo obeda uzavretý pre príchod prvých absolvujúcich plavidiel.

Táto jedinečná akcia sa v roku 2018 koná od 18.05. do 20.05.2018

Program A : zabezpečenie komplet programu (takmer o nič sa nemusíte starať), dopravy mikrobusom a ubytovanie v chatkách
Cena: 240,- € / osoba
V cene je: zapožičanie morského kajaku, alebo dvojkajaku (pre dvojicu) a výstroje, doprava mikrobusom, ubytovanie v chatke. Chatky sú trojmiestne. Príplatok 30,- €/osoba na celý víkend, ak ste pár a chcete mať chatku sami pre seba. Je potreba uviesť pri rezervácií!
Nakoľko je o chatky veľký záujem, je dobré sa prihlásiť čím skôr. Zo skúseností sa nám toto ubytovanie veľmi osvedčilo, no pri prihlásení pár mesiacov pred Vogalongou už nie je možné zohnať chatky, je teda možné len ubytovanie v stane.
 
Program B – to isté, ako program A, ubytovanie vo vlastnom stane
Cena: 210€ / osobu
Zohľadňujeme v cene ak má niekto vlastný kajak alebo sa chce dopraviť individuálne do Benátok. Môžete tak ísť skôr alebo odísť neskôr a využiť ďalšie dni na svoj program. Takéto tipy máme napríklad od CK Knirsch.
Zopár fotiek si môžete pozrieť z minuloročných akcií na facebooku tu a tu.

Chcem sa prihlásiť na Vogalongu!

Moje kontaktné informácie

Ešte potrebujeme pár informácii

Cena: ,- €

2 thoughts on “Vogalonga

  1. Spätné upozornenie: Čo je Vogalonga | Vodácke centrum
  2. Spätné upozornenie: Benátky z hladiny | CK Knirsch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.