Vogalonga

Ako ti znie, že sa môžeš sám alebo v partii beztrestne plaviť Benátkami? Táto možnosť je k dispozícii iba raz ročne počas Vogalongy, inak je to zakázané. Tak neváhaj a prezri si Benátky z hladiny romantických kanálov.

A teraz niečo podrobnejšie. Ak nevieš čo je Vogalonga, tak si môžeš prečítať niečo o tejto jedinečnej akcii na ktorej sa schádzajú ľudia z celého sveta. Celá Vogalonga je dlhá 33km a je potrebné si k tomu prirátať približne 12km pre dostavenie sa na štart a po skončení späť do kempu. Budeme totiž ubytovaní v kempe Fusina.

Vogalonga

Cestou na a z Vogalongu budeme prechádzať nádherným pohorím rakúských Álp

Vôbec nie je podmienkou absolvovať celú trasu a viete si ju podstatne skrátiť a pritom si užívať neopakovateľnú atmosféru naďalej. Napríklad pri pohári vína na ostrove Murano, kým prejde celá hlavná flotila. Nikde nie je ani napísané, že sa musíte zúčastniť štartu Vogalongy. Môžete si spraviť individuálny program na celú sobotu a nedeľu a objavovať zákutia Benátok. Počas víkendu konania Vogalongy, môžete kdekoľvek zaparkovať svoje plavidlo v meste.

Kajakovať kanálmi Benátok je inak prísne zákazané pod hrozbou vysokej pokuty. Jediný víkend kedy to je možné, je práve počas konania Vogalongy.

Dôležité informácie

  • Počet osôb na zájazd je obmedzený
  • Prihláste sa čím skôr, hlavne keď chcete ubytovanie v chatkách. Väčšinou sú vypredané už v januári/februári
  • Ak ste ešte nesedeli v morskom kajaku, je dobré s nami absolvovať pár lekcií

Program:

Z Bratislavskej Karloveskej zátoky odchádzame v piatok okolo 14:00 s tým, že príchod do kempu je okolo 22:00. V sobotu sa jemne rozpádlujeme, navštívime Benátky a záleží na vzájomnej dohode či bude ďalší program spoločný alebo individuálny. Sobota je úplne voľný program a môžete objavovať Benátky a tí čo sa neboja, môžu s nami navštíviť priľahlé ostrovy. V nedeľu je štart Vogalongy o 09:00 ráno*. To znamená o niečo skoršie vstávanie a prepádlovanie z kempu do Benátok. V poobedňajších hodinách táto akcia končí, vrátime sa do kempu a porozprávame si zážitky. Do  Bratislavy odchádzame v pondelok ráno. Tento rok sme sa rozhodli jedným autom (ktoré ťahá lode) vyraziť na cestu domov až v pondelok, aby nebol po akcií zbytočný zhon. V prípade vlastnej dopravy si samozrejme program môžete ľahko upraviť podľa vlastných predstáv. 

Basilica di Santa Maria della Salute

Svoje plavidlá môžete odstaviť aj priamo pred Basilica di Santa Maria della Salute

TIP: Prečítajte si zážitok z minuloročnej akcie jedného z účastníkov.

*Ako sme už písali, ani štartu si nemusíte zúčastniť a naďalej môžete objavovať Benátky aj keď hlavný kanál bude už okolo obeda uzavretý pre príchod prvých absolvujúcich plavidiel.

Táto jedinečná akcia sa v roku 2018 koná od 07.06. do 10.06.2019

Program A (piatok – pondelok): zabezpečenie komplet programu (takmer o nič sa nemusíte starať), doprava mikrobusom a ubytovanie v kempe vo vlastných stanoch
Cena: 240,- € / osoba
V cene je: zapožičanie morského kajaku, alebo dvojkajaku (pre dvojicu) a výstroje, doprava mikrobusom, 3x ubytovanie v kempe vo vlastných stanoch, inštruktáž pádlovania a kajakovanie pod vedením inštruktora po Benátkach v sobotu. Príplatok  cca 30,- €/osoba (v závislosti od typu chatky) – ubytovanie v chatkách na celý víkend. Je potreba uviesť pri rezervácií!
Nakoľko je o chatky veľký záujem, je dobré sa prihlásiť čím skôr. Zo skúseností sa nám toto ubytovanie veľmi osvedčilo, no pri prihlásení pár mesiacov pred Vogalongou už bývajú beznádejne vypredané, je teda možné len ubytovanie v stane.
Program B (vlastná doprava, vlastné ubytovanie) – chcete si program spojiť s cestovaním po iných krásach Talianska? Nie je problém – dopravu a ubytovanie si poriešite po vlastnej osy, pridáte sa k nám iba na pádlovaciu časť a my Vám zabezpečíme a dopravíme kajaky a prevedieme Vás Benátkami.
Cena: 110€ / osoba
Môžete tak ísť skôr alebo odísť neskôr a využiť ďalšie dni na svoj program. Takéto tipy máme napríklad od CK Knirsch.
Zopár fotiek si môžete pozrieť z minuloročných akcií na facebooku tu a tu.
Ak chcete sa zúčastniť celej Vogalongy, odporúčame si zaškrtnúť vo formulári aj registráciu za 20€/osobu. O zaregistrovanie sa postaráme. Po naplnení dovolenej kapacity už nie je možné sa registrovať, preto registráciu nezaručujeme. K registrácií dostanete pamätné tričko, štartovacie číslo a v cieli medailu. Prejdením cieľovou čiarou vás navyše menovite privítajú v cieli :).

Za VIP kajaky na vyžiadanie je príplatok (štandardný kajak je v cene):

Prijon Prilite Marlin +50€
Vajda X1 +40€
Prijon Kodiak (zánovný) +30€
Prijon Touryak 500 (zánovný) +30€
Dvojkajak Prijon Posejdon (zánovný) +30€
Vlastný kajak -50€

Chcem sa prihlásiť na Vogalonga 2019!

Moje kontaktné informácie

Ešte potrebujeme pár informácii

Cena: ,- €

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným