Čo je Vogalonga

Poniektorí počujú toto slovo prvý krát a poniektorým je jasné, čo to je. Pre tú prvú skupinu objasním. Je to lákavá “športová” súťaž ručne poháňaných plavidiel vo veslovaní a pádlovaní v talianskom meste Benátky. Tohto závodu sa môžu zúčastniť amatérski aj profesionálni veslári, akýkoľvek druh veslice a vyhrávajú všetci, ktorí zdolajú tridsať kilometrov a dôjdu do cieľa.

Závod Vogalonga vznikol 11.11.1974 z iniciatívy miestnych obyvateľov, ktorí vystúpili so správou na protest proti rastúcemu využívaniu motorových lodí v Benátkach. Vidia problém v zaistení štruktúry mesta a ten najväčší je vo vlnách vytvorených práve motorom poháňaných lodí, ktoré spôsobujú škodu historickému mestu.

vogalonga_2016_02

Štart závodu sa začína v benátskej Lagúne pred Palazzo Ducale. Závod pokračuje cez kanál na ostrove Murano, okolo ostrovov Mazzorbo a Burano a cez Grand Canal sa vracia späť do mesta. Cieľová čiara sa nachádza pri Basilica di Santa Maria della Salute. Každý účastník obdrží pamätnú medailu a certifikát o účasti. Vogalonga nepredstavuje žiaden konkurenčný boj a víťazmi sú všetci nemá žiadnych víťazov. Ide o to Je to len o tom, že tam ste a takto si môžete si Benátky pripomínať ako v dobách ich najväčšej slávy. Doby, kedy boli uznávané ako jedna z najsilnejších námorných veľmocí

Chcete sa aj vy zúčastniť tejto jedinečnej akcie? Vogalonga 2017 sa bude konať 4.6.2017. Zabezpečíme Vám všetko. Od dopravy, cez zapožičanie plavidla, ubytovania. Stačí sa len prihlásiť.

 

vogalonga_2016_03
vogalonga_2016_04
vogalonga_2016_05

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným