Čo je Vogalonga

Poniektorí počujú toto slovo prvý krát a poniektorým je jasné, čo to je. Pre tú prvú skupinu objasním. Je to lákavá “športová” súťaž ručne poháňaných plavidiel vo veslovaní a pádlovaní v talianskom meste Benátky. Tohto závodu sa môžu zúčastniť amatérski aj profesionálni veslári, akýkoľvek druh veslice a vyhrávajú všetci, ktorí zdolajú tridsať kilometrov a dôjdu do cieľa.

Závod Vogalonga vznikol 11.11.1974 z iniciatívy miestnych obyvateľov, ktorí vystúpili so správou na protest proti rastúcemu využívaniu motorových lodí v Benátkach. Vidia problém v zaistení štruktúry mesta a ten najväčší je vo vlnách vytvorených práve motorom poháňaných lodí, ktoré spôsobujú škodu historickému mestu.

vogalonga_2016_02

Štart závodu sa začína v benátskej Lagúne pred Palazzo Ducale. Závod pokračuje cez kanál na ostrove Murano, okolo ostrovov Mazzorbo a Burano a cez Grand Canal sa vracia späť do mesta. Cieľová čiara sa nachádza pri Basilica di Santa Maria della Salute. Každý účastník obdrží pamätnú medailu a certifikát o účasti. Vogalonga nepredstavuje žiaden konkurenčný boj a víťazmi sú všetci nemá žiadnych víťazov. Ide o to Je to len o tom, že tam ste a takto si môžete si Benátky pripomínať ako v dobách ich najväčšej slávy. Doby, kedy boli uznávané ako jedna z najsilnejších námorných veľmocí

Chcete sa aj vy zúčastniť tejto jedinečnej akcie? Vogalonga sa koná raz ročne a my na nej nikdy nechábame. Zabezpečíme Vám všetko. Od dopravy, cez zapožičanie plavidla, ubytovania. Stačí sa len prihlásiť.

vogalonga_2016_03
vogalonga_2016_04
vogalonga_2016_05

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným