Palawan 2020 – Filipíny na morskom kajaku

Palawan je tropický raj ako stvorený na pádlovanie na morských kajakoch. Kto je rád na vode, má radšej teplo ako zimu, isto nezaváha a pridá sa na dobrodružnú cestovateľsko kajakársku výpravu na Filipíny.

Trvanie zájazdu Cena Náročnosť Doprava Výstroj
17 2580,- € review-four-stars letecká skladacie morské kajaky

Najbližší termín: 17.3. – 2.4.2020

14 dní v tropickom raji Palawan, 9 dní kajakovania

Úzke súostrovie Palawan sa nachádza medzi Juhočínskym morom a Suluským morom, je útočiskom rýb a voľne žijúcich živočíchov, čím sa zachovala neskutočná biodiverzita tejto oblasti. Na kajaku preskúmame ostrovy a útesy tohoto úžastného súostrovia.

Individuálny zájazd
Maximálny počet účastníkov je 3. To znamená, že tonto program je naozaj individuálny! Tento počet nebude zväčšovaný.

Program:
1. – 2. deň: Odlet z letiska Viedeň do Manily, prestup na let na Palawan.
3. deň: Na Palawane nás už budú čakať kajaky. Presun na ubytovanie.
4. – 12. deň: Kajaková časť – program a trasy stanovujeme tak, že vyhľadávamie miesta a lokality, ktoré sú pekné, ale zároveň je v nich málo turistov a výletných lodí. Na konrétnych trasách a logistike aktuálne pracujeme, jej podobu dokončíme 5.1.2020.  Nakoľko je tento trip v malej skupine, program si vieme dohodnúť veľmi individuálne.
13. – 15. deň: Program bez kajaku – cestovanie a spoznávanie.
16. – 17. deň: Cesta domov opäť so zastávkou v Manile.

 

Výbava:
Skladací kajak Nortik Argo1 (jednomiestny): ideálny spoločník na cestovanie pre každého kajakára. Expedičný kajak s kormidlom a bohatým batožinovým priestorom váži iba 20kg a prekvapí svojou rýchlosťou.
Skladací kajak Nortin Argo2 (dvojmiestny): plávajúca základňa pre dvojice. Má dostatok priestoru na batožinu pre dvoch ľudí a vďaka dĺžke 610cm je neuveriteľne rýchly a stabilný. Váži iba 29kg.
Príslušenstvo:
– značkové skladacie pádlo Werner
– plávacia vesta
– expedičná špricka s membránou Seals s výstuhou zabraňujúcou zdržiavaniu vody 
– kryt na kokpit – bráni hmyzu nasťahovať sa do vášho kajaku

Ubytovanie:
Kombinované ubytovanie – stan, aj bungalov: Na tomto tripe budeme prevažne vyhľadávať ubytovanie v blízkosti mora v rôznych chatkách. Aby sme si zachovali nezávislosť a expedičný charakter tripu, budeme mať aj stan a nebudeme sa brániť aj spaniu priamo na tých najkrajších plážach. Spanie priamo na pláži nám zabezpečí úplnú slobodu. 

 

Dovolenka ako stvorená pre fotografov

Vnímate svet cez objektív fotoaparátu? Radi cestujete a fotíte? Potom Filipíny budú tou pravou destináciou. Rozmanitosť fauny a flóry tu nepozná hranice, už si musíte pripraviť iba dostatok kapacity pamäťových kariet a batérií.

Bezpečnosť a trasy

S morskými kajakmi máme bohaté skúsenosti.  Trasu vždy upravíme podľa aktuálnych poveternostných podmienok a po dohode so skupinou. Nakoľko sme malá akčná skupina, vieme byť značne flexibilní a konkrétne trasy si vieme stanoviť za pochodu. Trip tak získa pravý expedičný charakter. Na Palawane vás už budeme čakať aj s kajakmi, nakoľko tam budeme pádlovať už týžden pred vami. Budeme tak mať vytipované najlepšie kempy a zaujímavé miesta.

Čo je všetko v cene 2580,- €?
– Medzinárodná letenka Z Viedne do Manily (v prípade zvýšenia ceny leteniek  môže byť aktuálna cena navýšená)
– Lokálna letenka z Manily do El Nido
– Lokálne presuny pozemné a presuny loďami
– Kompletná výstroj na more ( skladací kajak, pádlo, vesta,…)
– Inštruktor ACA Trip Leader 
– Ubytovanie v bungalovoch, kempoch a wild kempoch

A čo si musím ešte zabezpečiť?
– Poistenie
– Kempovú výstroj 

Mám záujem, alebo chcem sa informovať!
Kontaktuj nás emailom, alebo telefonicky! Ak vás ponuka zaujala, neváhajte nás kontaktovať čo najskôr. Aktuálnu cenu vieme garantovať iba pokiaľ nestúpnu ceny leteniek. V prípade ich zmeny bude aktualizovaná aj cena tripu.
Pre rezerváciu je potrebné nás kontaktovať a zaplatiť zálohu 50% z ceny tripu.

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným