Predĺžený víkend na Balkáne

Zažite krásu balkánskych perál – rieky Mrežnica a Una, domácu balkánsku gastronómiu a panenskú prírodu uchránenú pred davmi turistov. Rieku Mrežnica mnohý prirovnávajú k Plitvickým jazerám. Rozdieľ je len v tom, že krása terasových stupňov nie je koncentrovaná v jednej lokalite, ale roztrúsená na dĺžke celej rieky. Tak tiež v tom, že na rieke budeme len my a príroda a v tom, že si rieku môžeme vychutnať splavom priamo z člna. Pre odvážnejších je možnosť šmyknúť 6m vodopád do hlbokého priestranného jazierka.

vodopady
Z Mrežnice sa presunieme do Bosny a Hercegoviny, kde budeme spať priamo v NP Una, len pár desiatok metrov od rieky. Nasadať budeme pod 23m vodopádom, ktorý si možno niektorý skočia. Prvé pereje majú obtiažnosť až WW 4-5, múžme si vybrať, či nasadneme pod nimi, alebo ich splavíme. Náročnosť rieky postupne klesá, avšak krása smaragdovo zelenej vody nie. Po raftingu nasleduje transfer na Slovensko, kam dorazíme v nočných hodinách.

Splavovať budeme na dvojmiestnych raftoch v sprievode inštruktora. K dispozícií bude aj 6 miestny raft pre prípad vysokého vodného stavu. Kto má už isté základy na kajaku, rieky sú vhodné pre mierne pokročilých.

skok_01
Predĺžený víkend – 3 dni 
Cena: 210€
V cene je: 3xrafting (2 úseky Mrežnica, 1x Una), doprava, ubytovanie v kempe, permit do NP Una
Program: odchod vo štvrtok po robote z BA, 3dni rafting. Príchod do BA v nedeľu okolo pol noci.

Víkendový program – 2dni
Cena: 180€ 
V cene je: 2xrafting (1x Mrežnica, 1x Una), doprava, ubytovanie v kempe, permit do NP Una
Program: odchod v piatok po robote z BA, 2dni rafting. Príchod do BA v nedeľu okolo pol noci.

zlomeny

Páči sa ti to? Povedz o tom aj ostatným